Тузлівські лимани змінюють колір на рожевий

Джерело:  yug.today  /  12:09, 11 Липня 2023

Нічого страшного в цьому немає. Рожевий колір лиманам надає мотиль хірономід, якого тут зараз несчислена кількість

Пару днів тому на Тузлівських лиманах вирував потужний шторм. А після себе негода лишила щедрий дарунок. Про явище, яке наразі спостерігають у водоймах та біля них, на своїй сторінці в Фейсбук розповів еколог Іван Русєв, передає інформаційне агентство «Юг.Today».

Якщо ви днями заїдете до Нацпарку, не дивуйтесь, коли замість звичних зелено-блакитних пейзажів побачите рожеві. І не лякайтесь. Нічого страшного в цьому немає. Рожевий колір лиманам надає мотиль хірономід, якого тут зараз несчислена кількість.

Хірономіди – це ті комарі дзвінці, або дергуни, які часто докучають людям біля водойм. В Тузлівських лиманах – це найчисельніший природний корм для більшості видів риб та водно-болотних птахів.

«Багато хто, коли був у нас, знають цих масових комарів з довгими ніжками, які літають великими роями і товчуться у вечірньому повітрі в тихі літні вечори, іноді нагадуючи смерчі… Для людей і тварин ці комарі абсолютно нешкідливі, вони не мають здатності кусати. Навпаки, вони мають, безумовно, позитивне значення, оскільки їхні личинки служать улюбленою «продовольчою базою» для риб та птахів», – написав Іван Русєв.

Мотиль хірономід – це маленькі черв’ячки рубіново-червоного кольору. Оселяється він на мілководді та у скупченнях водоростей.

«І тут, у місцях зосередження мотиля, накопичується на годівлі дуже багато птахів, серед яких наймасовішими є качки, мартини звичайні та малі, кулики брижачи та інші… Серед них і більш 500 рожевих фламінго. По периметру всіх Тузлівських лиманів, після шторму на узбережжя викинуло стільки мотиля, що його вистачить на сотни тисяч птахів. Це сотні і сотні тон біологічної маси, що суттєво підтримує популяції птахів і риби. А той мотиль, що не буде з’їдєний, стане органічним фундаментом для мух-береговушок і основою для формування лікувального мулу. Однак, основна частина мотиля залягає у величезних пластах лиманних мулів і періодично буде «випливати» знов після наступних штормів», – додав еколог.

Тож змінюватимуть колір протягом літа лимани будуть ще не один раз. А, враховуючи те, що тут цього сезону оселилися рожеві фламінго, яскраві плями на тлі блакитних водойм стануть повсякденним явищем.

Вгору