З настанням осінніх холодів у Тузлівських лиманах відбуваються суттєві зміни, що стосуються якості води, так і її мешканців. Ночі стають прохолодними, внаслідок чого температура води в лиманах швидко знижується та стає холоднішою, ніж у Чорному морі. Цей температурний контраст активізує природні процеси міграції риби та гідробіонтів.
Про це на своїй Facebook-сторінці написав еколог Іван Русєв.
Важливою ланкою в цьому процесі є існуюча протока, що сполучає Тузлівські лимани з Чорним морем. Завдовжки близько 2 км, ця протока забезпечує безперервний водообмін між двома екосистемами. Вдень вода в лиманах знову прогрівається, створюючи сприятливі умови для риб і інших водних організмів, які намагаються знайти безпечні місця для зимівлі. Так, міграція риби в зимові місяці — природний процес, що допомагає вижити багатьом видам.
Проте протягом історії існування національного природного парку “Тузлівські лимани” природні протоки часто піддавалися незаконному втручанню, зокрема з боку браконьєрів. Незважаючи на постійний спротив з боку працівників парку, ці дії завдавали шкоди екосистемі.
Наразі протока, функціонує відповідно до природних законів. Це створює можливості для міграції морських видів риб, що шукають безпечні умови для зимівлі.