В Україні запустили онлайн курс про історію Криму та політику деокупації

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  11:09, 7 Квітня 2023

Від 2014 року через агресію рф територія АР Крим вимушено відірвана від правового поля України

У курсі міститься інформація щодо історії Кримського півострова, основні події та наслідки тимчасової окупації для півострова та його населення.

Просвітницький курс ProKrym розміщений на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!». Розрахований на державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування і політиків, а також громадян України, які цікавляться питаннями державної політики в контексті тимчасової окупації Криму.

Від 2014 року через агресію РФ територія АР Крим та місто Севастополь вимушено відірвана від правового поля України. Проте за цей час держава сформувала бачення напрямів політики деокупації та реінтеграції Криму та його населення у різних сферах.

Що в курсі:

  • історія Кримського півострова
  • основні події та наслідки тимчасової окупації для півострова та його населення
  • ключові нормативно-правові акти, позиції України щодо термінології та окремих важливих питань, пов’язаних із тимчасовою окупацією
  • кримські органи державної влади, що тимчасово переміщені та діють на підконтрольній Уряду території України
  • позиції міжнародних інституцій у контексті тимчасової окупації частини території держави
  • міжнародні судові процеси між Україною та Росією

Ведучі курсу — відомі українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська. У всіх лекціях передбачені кримськотатарські субтитри.

У курсі є бонусне відеоінтерв’ю. У ньому свої коментарі про Крим дали Таміла Ташева, Ірина Верещук, Антон Кориневич, Ігор Поночовний, Марія Томак, Арсен Жумаділов, Альона Луньова, Ольга Скрипник, Андрій Іванець — українські експерти і представники органів влади.

Розробниці курсу — експертки Дар’я Свиридова і Юлія Тищенко.

За проходження курсу та успішне складання всіх тестових завдань можна отримати сертифікат з 0,2 кредитами ЄКТС.

Онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму» безкоштовний. Зареєструватися.

Курс розроблений у межах Проєкту «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим — це Україна», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Секретар РНБО Олексій Данілов опублікував план із 12 кроків деокупації Криму. Серед цих кроків йдеться про покарання колаборантів, звільнення ув’язнених українців та кримських татар та демонтаж Кримського моста.

Вгору