В ОВА розповіли якими будуть заводи з переробки відходів на Одещині

Джерело:  usionline.com  /  12:08, 25 Грудня 2023

Про реалізацію національного проєкту будівництва заводів з управління відходами розповіла директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохіна

На території Одеської області розташовані 628 тільки санкціонованих сміттєзвалищ, загальною площею 1046,32 га, які працюють з порушеннями та не відповідають нормам екологічної безпеки.

Про реалізацію національного проєкту будівництва заводів з управління відходами розповіла директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохіна.

Ще 15 листопада 2023 року між Одеською обласною державною адміністрацією, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Южненською, Подільською, Арцизькою міськими радами, Авангардівською селищною радою та Знам’янською, Саф’янівською сільськими радами підписано Меморандум про співпрацю та партнерство щодо реалізації Національного проєкту будівництва заводів з управління відходами потужністю 50, 100, 350 тис. т/рік, які запропоновано розмістити з урахуванням дорожнього сполучення, наявності земельної ділянки, відведеної для майбутніх проектів поводження з побутовими відходами.

Високий рівень утворення відходів та низькі показники їх використання як вторинної сировини призводять до поглиблення екологічної кризи і загострення соціально-економічної ситуації як в країні в цілому, так і зокрема на території Одеської області. Обсяг зібраних твердих побутових відходів за 2022 рік склав 625 490 т, з них захоронено на полігонах твердих побутових відходів (ТПВ) 502 780 т. Департамент провів додатковий моніторинг обсягів утворення та захоронення відходів в межах об’єднаних територіальних громад: він складає 986,4313 т.

Це майже тисяча тон – тільки те, що вдалось порахувати.

Ірина Шатохіна зазначила, що з метою вирішення критичної ситуації з управління відходами завод з управління відходами буде представляти собою комплекс, який буде включати:

  • Сортувальні лінії (сортування змішаних твердих побутових відходів, з відокремленням відходів металу, скла, пластику для їх подальшої реалізації для повторної переробки).
  • Підготовка органічних відходів для утилізації в реакторах газифікації.
  • Виробництво RDF/SRF сировини з пластикових відходів, що залишилися після сортування, паперу, текстилю, дерева, гуми та отримання RDF/SRF сировини для утилізації в реакторах газифікації.
  • Виробництво електричної та теплової енергії на Газопоршневих Двигунах (ГПД) орієнтовним обсягом 7 МгВат.
  • Передбачається встановлення сонячних панелей на всі покрівлі промислових будівель.

Наразі об’єднаними територіальними громадами завершується процедура оформлення землевпорядної документації щодо розміщення на сформованих земельних ділянках заводів з переробки твердих побутових відходів.

Вгору