Багатоцільовий гелікоптер Мі-2, який пробув на митниці з 2007 року, знайшли працівники Державного бюро розслідувань в одному з «залежалих» контейнерів на Одеській митниці.
Як повідомляє пресслужба відомства, літальний апарат вже вісім місяців війни міг би виконувати бойові завдання на фронті, але митниця не поспішала із його оформленням.
Слідчі дії тривають. Встановлюються власники техніки та обставини переміщення гвинтокрила. Також буде дана правова оцінка діям посадовців митниці, які в умовах повномасштабної агресії росії проти України не вжили жодних кроків для своєчасного розмитнення гелікоптера.
Наразі вертоліт вилучено й вирішується питання про передачу його на потреби Збройних сил України.
Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура.
Наразі встановлюються власники техніки та обставини переміщення гвинтокрила.
Нагадаємо, що Бюро у межах розслідування раніше задокументувало масштабні зловживання на Одеській митниці: вже зафіксовано збитки державі на 300 млн грн.
Між тим, за даними Державної митної служби України, у «залежалих» контейнерах знаходяться товари, які мають ознаки контрафактності (простими словами — підробки, які не можуть бути реалізовані), а також товари, які втратили свої споживчі властивості.
«Треба розуміти, що вартість таких товарів нижча за витрати щодо їх переміщення, зберігання та подальшої реалізації, а в більшості випадків – й утилізації за рахунок держбюджету. Тобто це є економічно недоцільним», — зазначає відомство.
«Під час обшуків, проведених правоохоронними органами, виявлено 19 контейнерів з відходами пластикового виробництва у вигляді обрізків; контейнер із взуттям, 90% якого є контрафактним та підлягає знищенню за рахунок держави; контейнер із швейним обладнанням, яке містить ознаки порушень прав інтелектуальної власності та підлягає знищенню за рахунок держави; контейнер із зіпсованими макаронними виробами з хробаками, які підлягають знищенню за рахунок держави; контейнер з вином без відповідних сертифікатів, що також унеможливлює його реалізацію; контейнер із шприцами, термін придатності яких вичерпано у 2019 році, а також автомобіль «мерседес» 2001 року випуску», — каже ДМСУ.