У Чорнобильській зоні помітили величного хижого птаха, якого часто зображують на гербах та монетах

Джерело:  ukrrain.com  /  13:58, 23 Червня 2023

Про це повідомили в пресслужбі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Розмах крил дорослого птаха досягає 2-2,5 метри

У Чорнобильській зоні відчуження мешкає один з найбільших представників хижих птахів Євразії. Зокрема пташеня орлана-білохвоста, а йдеться про нього, побачили біля водойми-охолоджувача ЧАЕС після вильоту з гнізда.

Про це повідомили в пресслужбі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Розмах крил дорослого птаха досягає 2-2,5 метри.

"Один із найбільших представників хижих птахів Євразії – орлан-білохвіст – мешкає і гніздується на території Заповідника. Наші фахівці продовжують спостерігати за орланами, які занесені до Червоної книги України, в їх природному середовищі. Нещодавно біля водойми-охолоджувача ЧАЕС зафіксували кілька цих величних пернатих. З гнізда неподалік вже вилетіло доросле пташеня орлана", – уточнили в Заповіднику.

Орлан-білохвіст – птах ряду Соколоподібних родини Яструбових. Називають його також орел-сіруватень, або сіруватень. Один із найбільших представників хижих птахів Євразії – розмах крил досягає 2,5 м.

Характерною рисою виду є білий хвіст у дорослих особин (у молодих птахів забарвлення хвоста буре). Оселяється в прибережних лісах поблизу водойм, багатих рибою. Гнізда влаштовує на високих деревах, подалі від людей. У більшості районів поширення є рідкісним.

У середині XX ст. його чисельність драматично скоротилася внаслідок переслідування з боку людини та отруєння птахів отрутохімікатами. Протягом останніх декількох десятиліть чисельність в багатьох країнах частково відновилася. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах. Оскільки орлан-білохвіст є рідкісним видом, у багатьох країнах його зображають на поштових марках.

Беркут - Wikiwand

Як відомо, у Чорнобильській зоні відчуження живе багато видів птахів, яких фіксують фотопастки. Наприклад синиця чубата з’явилась в об’єктиві на кілька секунд, через що світлина вийшла розмита, а пташка була схожа на привида.

Вгору