Трамвай «Північ-Південь» пройде крізь мерію

Источник:  ugorod.od.ua  /  12:27, 1 Апреля 2021

Проєкт уже узгоджений із організаторами «Комедіади» і рештою відповідальних осіб. Залишаються прості формальності, які будуть вирішені до кінця сьогоднішнього історичного дня

Лінія швидкісного трамваю «Північ-Південь», що має з’єднати селище Котовського з житловим масивом Таїрова, проходитиме через Центр не по Преображенській, а Приморським бульваром. Таке рішення було прийняте на екстреному засіданні сьогодні зранку.

«Великі інфраструктурні проєкти часто стають «обличчям» міста. На весь світ відомі ньюйоркський метрополітен, міст «Золоті ворота» у Сан-Франциско, трохи менше знають міст-тунель у протоці Ересунн у Данії... В Одесі є проєкт, що за масштабами небагато чим поступається цим перлинам містобудування. То давайте представимо його на нашій головній туристичній «вітрині» – на Приморському бульварі», – виступив із пропозицією віце-мер Дмитро Жеман.

Перенесення маршруту на Приморський бульвар дозволить досягти ще однієї доодаткової мети: буде вирішена проблема швидкісності. Наразі відрізок із Софіївської до зоопарку проходить проїжджою частино, і трамвайні колії там не виділені. Тобто вагони рухатимуться у загальному потоці транспорту, разом з автомобілями й маршрутками. За таких умов він навряд чи буде дійсно швидкісним. Можливо, його можна буде обігнати навіть пішки.

У той же час, є план зробити поворот біля художнього музею і прокласти нові колії спочатку бульваром Жванецького, а потім – Приморським, далі естакадою на вулцю Польську, Осіпова, Лейтенанта Шмідта і врешті — на Привокзальну площу. Таким чином вдасться оминути «пляшкове горлечко» на Софіївській-Преображенській.

Щоправда, для реалізації цього проєкту доведеться частково демонтувати будівлю мерії на Думській площі. Втім, після концентрації більшості міського апарату на Косівській, цей будинок виконує скоріше декоративну і представницьку функції. Крім того, його не потрібно буде розбирати повністю: завдяки майже щорічному капремонту, усі конструкції будівлі достатньо міцні, і буде достатньо розібрати один-два кабінети на другому поверсі. Лінія трамваю пройде крізь них.

Проєкт уже узгоджений із організаторами «Комедіади» і рештою відповідальних осіб. Залишаються прості формальності, які будуть вирішені до кінця сьогоднішнього історичного дня.

Наверх