Темні часи одеської Старокінки: у торговельних павільйонах гинуть риби і птахи (відео)

Джерело:  dumskaya.net  /  12:22, 10 Лютого 2024

До штучного блекауту призвела господарська суперечка власників Старокінного ринку та його орендарів — жертвами стали підприємці та тварини.

Про це з місця подій передає кореспондент «Думської».

Один із найстаріших ринків Одеси тоне в гулі генераторів — тут нічого не чути, у горлі саднить від вихлопів. Але тільки в такому форматі ринок може працювати — без електрики акваріумні рибки дуже швидко хворіють і вмирають. Птахам світло особливо потрібне вночі — без нього вони панікують і б'ються об стіни кліток.

Про причини вимкнення електрики, яке сталося 26 січня, підприємцям не говорять, адміністрація ринку на ці запитання воліє не відповідати. Відомо лише, що йдеться про судову суперечку між власником Старокінки і тими, хто його орендує і намагається управляти.

«Ми не розуміємо, яка мета цих дій, якщо витиснути нас із ринку, то хто ж тут залишиться і платитиме оренду. Таке відчуття, що там між собою з'ясовують стосунки, а крайніми лишаємося ми», — нарікає підприємиця Наталя.

Власниця кав'ярні Світлана розповідає, що два тижні торгує в кращому разі в нуль, а деколи й у збиток.

https://www.facebook.com/watch/?v=1606611146540744

«Щодня тисячу гривень на бензин для генератора, і це при тому, що клієнтів стало істотно менше. Якщо раніше до нас просто приходили попити кави, приводили дітей подивитися на тварин, то тепер дітей немає, людей стало менше. Воно й зрозуміло, кому захочеться гуляти в гуркоті й димі сотень генераторів? Були випадки, коли колеги йшли додому з отруєннями, не кожен витримує цей чад», — каже вона.

Власники магазинів з акваріумними рибами — найголовніші постраждалі, у них споживання світла найвище. Щоб підтримувати життя акваріумів, генератори практично не вимикаються.

«Нам увесь час обіцяють, що ще день-два, і ввімкнуть світло, тому я живу тут, на ринку, додому вириваюся тільки помитися і назад. Сплю на розкладачці. Ми дуже близькі до того, щоб злити всі акваріуми і забрати риб додому, проте це дуже складно і небезпечно для риб. Тому сподіваємося і віримо. Ну а поки щодня я витрачаю 2200 гривень на бензин. За два тижні вже набігло 30 тисяч, хоча у звичайний час платив за світло 6-7 тисяч гривень на місяць», — каже один із підприємців.

Чимало магазинів і лотків уже закрито, але більшість тримається як можуть, закритися і виїхати можна, але як при цьому зберегти клієнтів — незрозуміло.

Поки що штучний блекаут триває. «Думська» стежить за розвитком подій.

Вгору