Рибалки надіслали питання щодо можливості вилову крабів у Чорному морі. Виявилось - ні, ловити крабів не можна.
Про це повідомляє Одеський рибоохоронний патруль.
До Одеського рибоохоронного патруля надійшло питання від рибалок щодо можливості вилову крабів у Чорному морі.
У відомстві зазначають, що за даними Інститута морської біології НАН України, 1994 року три види чорноморських крабів через різке скорочення їх чисельності занесели до Червоної книги України.
У 2021 році трав’яний краб, ксанто пореса та волохатий краб були виключені з Червоної книги України у зв’язку з певним їх відновленням. Тим не менш, цей факт не означає, що тепер легально може здійснюватися видобуток цих видів рибалками, — йдеться у повідомленні.
Також у Правилах любительського і спортивного рибальства (2022 р.) зазначено, що вилов водних біоресурсів дозволений, крім тих, що занесені до Червоної книги України, переліків регіонально рідкісних видів, що охороняються, та включені до інших переліків, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Так, 1992 року Україна спільно з іншими причорноморськими країнами підписала Конвенцію про захист Чорного моря від забруднення (Бухарестська конвенція). У рамках документу підписано 4 протоколи, згідно яких згадані три види крабів продовжують вважатись «рідкісними» та «вразливими». До того ж вони занесені до регіональних «червоних списків» Одеської, Миколаївської, Херсонської областей та Республіки Крим.
Зазначимо, – таким чином, вилов великих видів чорноморських крабів заборонений.