Росіяни прийшли, свій порядок завели: ти – безправний!

Джерело:  sprotyv.info  /  10:47, 2 Червня 2024

Тотальна безправність і пропаганда: як живуть на окупованому Донбасі

Мешканців Донбасу роками дурили нібито високими зарплатами та безбідним життям у росії. Під час псевдорефферендуму у травні 2014 року це був чи не головний аргумент російської пропаганди.

Що таке життя в «бахатій росії» найшвидше відчули мешканці окупованих українських територій після лютого 2022 року. У них свіжі спогади, як було при Україні, і як «добре» стало при «путінприйде, порядок наведе», пише Вольнодумец.

Росіяни прийшли, свій порядок завели: ти – безправний! Тебе будь-якої миті російський окупант може зробити «диверсантом». Тебе можуть запросто вбити і російський солдат розповість окупаційній владі, що ти пов’язаний із ЗСУ, бо невдоволений тим, що вони вигнали тебе з твого ж будинку і живуть там. Ти ж уже не зможеш пояснити, що й не думав здавати позиції ЗСУ. А чим це не привід для вбивства?

До тебе може прийти окупаційний староста і сказати, що вам із чоловіком вистачить місця й у літній кухні, не бояри, а у вашій оселі поживуть 15 російських солдатів. Вам що, шкода? Це ж наші захисники! Спробуйте заперечити без зброї!

Лікарів у селах немає взагалі. Добре, якщо є медсестра. Але якщо вона закінчила медкурси у «днр» або взагалі росіянка – рятуйся хто може! Ліки привозять місцеві торговці продуктами із націнкою 200-300%. Можна купити у райцентрі дешевше, але автобуси туди не ходять уже два роки. Найняти авто коштує дорожче за всі ліки, оскільки дороги повністю розбиті і до райцентру потрібно проїхати 3-4 блокпости, де бурятська морда нишпорить у багажнику: «Що везеш?»

З водою проблеми. Роботи ніде немає, треба їхати до Донецька, Маріуполя, Бердянська, Мелітополя – на забудови, де всим керують скріпні осетини-чечени, завжди обманюючи по зарплаті. У райцентрах та селах відбирають у «дохід республіки» будинки та квартири, господарі яких поїхали за кордон.

Чоловіків змушують йти служити до російської армії, обіцяючи високі зарплати. Дітей вчать за російськими програмами на російській мові. А вдома діти розмовляють українською, але щоб не чули окупанти.

Постійно та скрізь тотальна російська пропаганда. Радіо, телебачення, плакати, реклами. Щось погане сказав про росію чи путіна – поїздка до фсб, можливо в один кінець. Страх і безвихідь тяжіють над усім, але російська пропаганда безперервно бреше: збудуємо, збільшимо, дамо, забезпечимо… до 2030 року!

Вгору