«путін не винен, його обдурили»: о нових кремлівських наративах про війну в Україні

Джерело:  sprotyv.info  /  09:04, 5 Листопада 2022

Всі вони різною мірою і в різному контексті транслюють нижченаведені тези Кремля, розраховані як на внутрішнього російського споживача, так і на зовнішню аудиторію

З метою обілити путінський режим у провалі агресивної авантюри із захопленням усієї України та, як його результат – неминучий крах нинішньої російської влади, Кремль розіслав на реалізацію нові пропагандистські наративи. Усі вони більшою мірою реалізуються в інформаційній сфері, але абсолютно різними категоріями спікерів, пише Telegram-канал «Вольнодумец».

Окрім пропагандистів та журналістів задіяні блогери, телеведучі, аналітики, політики, чиновники, експерти, психологи, науковці, викладачі, артисти, підконтрольні Кремлю «громадські організації та рухи» тощо. Всі вони різною мірою і в різному контексті транслюють нижченаведені тези Кремля, розраховані як на внутрішнього російського споживача, так і на зовнішню аудиторію.

У цієї «суперечці» (так росіяни називають війну) не може бути одного винного. Обидва винні: один провокував, інший повівся! Коли двоє б’ються, то по суті вони обидва винні. Треба ж розібратися, що там насправді сталося, бо «суперечка» — це тупикова ситуація!

Тобто кремлівські пропагандисти пропонують сідати за стіл переговорів ґвалтівникові та жертві, розбиратися та домовлятися.

Крім того, впроваджується теза: не росія винна! Обидві сторони винні! росію спровокували Україна та Захід, а вона повелася. Ну так, не стрималася, пішла війною (з танками, авіацією та балістичними ракетами). Але ж її провокували! Потрібно зрозуміти путіна, його ж обдурив Захід та Америка ще 2014 року на Майдані! Було ж домовлено про дострокові президентські вибори в Україні під контролем росії та європейських країн. Так ні, повалили законного президента!

Як відомо, 21 лютого 2014 року, за посередництва міжнародної комісії було підписано угоду про дострокові президентські вибори в Україні у грудні 2014 року. Але у зв’язку з протестами народних мас, викликаними кривавою розправою Януковича над мітингувальниками, зляканий президент втік до Харкова, потім до Криму, а звідти вивезений російським спецназом до Ростова.

За планом Кремля у червні 2014 року Янукович мав підписати договір про входження України до «Митного союзу», потім до ОДКБ – військового союзу. А до листопада 2014-го Янукович мав би підписати «союзний договір» з росією та Білоруссю про утворення єдиної держави, що стало б прообразом майбутнього СРСР-2. Тобто вибори були б уже у складі союзної держави. А як проходять вибори в росії всі знають.

Далі російські пропагандисти кажуть. Розумієте, путін виріс у Пітері серед конкретних пацанів, а його 2014 року по суті кинули. Адже ж домовилися! А ця Нулад ходила Майданом з печінками, посміхалася. Уявляєте, яка в нього внутрішня образа на Америку та Захід, а вони ще почали допомагати Україні! Ну от це все і є відповідь путіна на образи.

Тобто провини путіна немає. Його обдурили, образили та спровокували. Вина лежить на абстрактному Заході, США, Україні, але не на росії.

Щоб розібратися, хто й у чому винен, треба одразу зрозуміти, що все, що відбувається зараз (розв’язана путіним війна, ядерний шантаж, руйнування та загибель десятків тисяч українців, мільйони біженців, санкції проти росії, міжнародна антипутінська коаліція) – це така світова криза! Нині такий час. Це криза розвитку людства як системи.

Не божевілля кремлівських імперців, а — криза людства. Цікаво, а якщо прибрати одного йокнутого, криза залишиться або вона відразу пройде?

Взагалі-то не можна закінчувати все ЦЕ (розв’язану путіним війну) великим програшем росії. Якщо народ буде мучитися, каятися, страждати і таке інше, то це помилкові уявлення про можливу користь цього для росіян і керівництва. Це так не працює. Формат катастрофи росії був би жахливим для всіх.

Вас насправді переконують — не чіпайте росію! Розгром росії не призведе до прозріння людей, усвідомлення ними власних помилок, каяття та зміни влади! путіну як вірили, так і віритимуть. Він не винен, Він – вічний! Карати росію не можна. Ґвалтівника судити не можна, тому що від цього буде погано жертва. А ось хороший вихід для росії – це програш, але такий невиразний, без гуманітарної катастрофи. Очевидно, щоби народ не зрозумів, що путін і всі вони програли.

Тобто росія напала на Україну, влаштувала геноцид, гуманітарну катастрофу, знищила інфраструктуру та житло мільйонів українців, які стали біженцями, але росіян треба пошкодувати. Не дати відчути себе приниженими та переможеними. Фактично – зберегти обличчя. Десь ми це вже чули.

Якщо ви все це почуєте, а також фрази про те, що «Реальної дійсності немає! Однієї правди не існує! Кожен завжди мав свою правду! У цьому конфлікті не все однозначно», — знайте, перед вами російський пропагандист-маніпулятор. Вам вішають кремлівську локшину. Вас непомітно хочуть перетягнути на бік агресора, котрий не винен і з ним треба домовлятися. Ну так путін про це ж раніше і говорив…

Вгору