В місті розпочав роботу Одеський міський центр стресостійкості. 114 фахівців вже готові навчати інших навичкам самодопомоги.
У центрі побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.
Одеський міський центр стресостійкості – це спільний проєкт міської влади, Ізраїльської коаліції з роботи із травмою та Єврейських федерацій Північної Америки.
Протягом місяця його філіали працюватимуть у кожному районі міста.
Основна мета – це комплексний підхід до роботи з травмами населення, які викликані військовою агресією. В першу чергу тут будуть навчатися організатори та менеджери різних сфер – керівники закладів освіти, охорони здоров’я , соціальних служб, рятувальники та ін., – розповіла директорка департамент освіти та науки Олена Буйневич.
У центрі будуть навчатися і члени Студентського парламенту, які потім передадуть знання своїм одноліткам.
За допомогою може звернутися кожен бажаючий. Однак мова йде не про індивідуальні консультації, а колективну роботу у групах – семінари, тренінги тощо.
Перш за все, ми навчаємо фахівців, які знаходяться на першій лінії надання послуг населенню: вчителі, медичні працівники, рятувальники та інші. Ми не робимо із них психологів, а даємо прості навички, як допомогти собі та іншій людині, – додав Алекс Гершанов, директор програм Ізраїльської коаліції травми.
Алекс Гершанов надав декілька порад у разі стресової ситуації.
Перша порада: боятися – це норма. Інше питання – якнайшвидше повернутися до функціонування.
Просте правило – зробити видих. Ні в якому разі в стресовому стані не потрібно робити вдих.
Друге: стресовий стан потрібно взяти під контроль. Задача – повернути контроль за допомогою дихальних вправ.
Якщо тремтять руки, то зробити просто вправу: розслабити та напружити м’язи. Розслаблення у стресі можливо через напруження м’язів.