Перед Різдвом відомий на весь світ митець підсвітив будівлі Києва. ФОТО

Джерело:  uainfo.org  /  15:10, 24 Грудня 2022

В рамках світлового арт-туру "Різдвяне світло для надії" всесвітньо відомий митець зі Швейцарії Геррі Хофштеттер подарував Україні світлове шоу, аби принести українцям надію та світло у темні дні

Разом з невеликою командою з чотирьох осіб і власним електрогенератором митець працюватиме в Україні протягом ще двох різдвяних вечорів.

В рамках світлового арт-туру "Різдвяне світло для надії" всесвітньо відомий митець зі Швейцарії Геррі Хофштеттер подарував Україні світлове шоу, аби принести українцям надію та світло у темні дні.

Разом з невеликою командою з чотирьох осіб і власним електрогенератором митець працюватиме в Україні протягом ще двох різдвяних вечорів – 24 та 25 грудня з 16 до 22 години, повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України, інформує UAINFO.org.

23 грудня на Андріївській церкві, Національному музеї історії України, Дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівлі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та Дзвіниці Софійського собору з'явилися проєкції з українськими державними символами, абстракціями на різдвяну тематику, вишиванками, соняшниками та багатьма іншими яскравими й життєрадісними зображеннями.

24 грудня засяють будівлі: КМДА, готелю "Україна", Українського Дому на Європейській площі, Річкового вокзалу, Національного університету "Києво-Могилянська академія", Київської Опери, Національного банку (на Подолі), а 25 грудня проєкції з'являться на будівлях МКІП, Національного цирку України, будинку № 120А по вулиці Жилянській, Червоному корпусі КНУ, Костелу святого Миколая.

"Це дуже символічно, що в часи, коли росія намагається позбавити нас світла, ми спільно з нашими європейськими друзями це світло можемо повернути. Хоча б в такий мистецький спосіб", – сказав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Геррі Хофштеттер та його команда свідомо відмовилися від святкування Різдва зі своїми родинами на знак солідарності з Україною. Адже багато українців через російську збройну агресію не можуть святкувати як зазвичай – у теплих затишних оселях серед рідних і близьких. Та митець своїми роботами доводить, що варто жити й захищати та підтримувати місце де ми живемо, планету Земля, її довкілля.

Проєкції, які з'являються на будівлях у Києві, транслюються й в прямому ефірі, тож їх можна бачити в будь-якому куточку України й світу. Зображення окремих проєкцій створюються відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуються на платформі Opensea NFT. Отримані від продажу робіт кошти підуть на наступну акцію митця для підтримки України.

Проєкт реалізується за підтримки посольства Швейцарії в Україні, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства внутрішніх справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Вгору