Меню незламних — страви з кожного українського регіону

Джерело:  shuba.life  /  13:18, 21 Листопада 2022

Сьогодні — це меню незламних, а незабаром — меню переможців!

Цьогоріч 24 серпня для нас не просто черговий День Незалежності, а 21 листопада — не просто День Гідності й Свободи. Ми дізналися, чого насправді вартує наша воля та життя кожного українця.

Ми уявили, яке застілля влаштуємо, святкуючи перемогу. На нашому столі будуть кримські янтики, рибний борщ із Маріуполя і юшка по-миколаївськи, львівський сирник, смачні буковинські бабки, печеня із Сумщини, м’ясний рулет із Луганщини, смачнючі полтавські галушки, кабачкова ікра із херсонських кабачків... Всього не злічити! Сьогодні — це меню незламних, а незабаром — меню переможців!

Янтик з Криму

Кримський янтик

Кримський янтик / © Freepik

Поки ЗСУ прокладають шлях до українського півострова, щоб ми могли насолодитися морем, горами та смаколиками українського Криму, приготуймо вдома янтик за рецептом від шефа!

Рецепт кримського янтику

Годзя на ребрах з Вінниччини

© Depositphotos

Подільські господині називають годзю, а також ще дві схожі страви базьоню та салабан, — «борщем без буряка». Годзя — це страва із овочів та м’яса, яку здавна готують у селах подільської частини Вінничини. Не обходиться рецепт без секретних компонентів. Яких саме — ми розповідаємо в нашому рецепті.

Рецепт годзі на ребрах

Вергуни з Волині

Вергуни

Вергуни / © Depositphotos

Думаємо про український десерт — маємо на увазі вергуни або, як їх ще називають, хрусти. Хрустіти — життю радіти!

Рецепт вергунів

Верещака, борщ та юшка з Дніпровщини

Верещака

Верещака / © Depositphotos

Буряк всьому голова? Тому приймате у свою кулінарну родини дві страви з цим овочем. Верещака по-дніпровськи — свиняча грудинка, обсмажена до рум’яної скоринки, а потім запечена у буряковому квасі. Криворізький борщ холодний — легендарний пісний борщ, який можна їсти навіть холодним, і це ніяк не відобразиться на його смаку. А якщо прагнете чогось гарячого — приготуйте знамениту юшку по-дніпровськи зі свіжої річкової рибки.

Рецепт верещаки по-дніпровськи
Рецепт криворізького холодного борщу
Рецепт юшки по-дніпровськи

Рибний борщ з Донеччини

Рибний борщ

Рибний борщ / © Depositphotos

Маріуполь — українське місто на березі Азовського моря. Його ім’я відзивається у наших серцях болем і гнівом. Можливо знищити будівлі, але пам’ять про місто житиме у серці кожного, хто там жив, бував, живе і ще буде жити. Житиме у кожному рецепті із Маріуполя, як у цьому традиціному рибному борщі, рецепт якого був опублікований на сторінках The New York Times.

Рецепт рибного борщу із Маріуполя.

Деруни з Житомирщини

Деруни

Деруни / © Depositphotos

Чи знали ви, що деруни в Україні мають своє свято? Відзначають його щорічно у Коростені на Житомирщині, у другу суботу вересня. Ми на SHUBA назбирали чимало рецептів дерунів, щоб ви могли поласувати смачнющими дерунами, коли захочете!

Деруни з беконом у горщиках
Літні деруни без борошна
Деруни з фаршем

Бограч із Закарпаття

Бограч

Бограч / © Depositphotos

Бограч, мабуть, найвідоміша страва українсько-угорського прикордоння, улюблена в місцевих та туристів. Гострий та ароматний, оповитий завісою таємничості бограч так і проситься на наші столи. Тим більше, що ми маємо рецепт від дослідника гуцульскої кухні Віталія Качкана.

Рецепт закарпатського бограчу

Куліш та соломаха із Запоріжжя

Куліш

Куліш / © Depositphotos

Що їли запорозькі козаки під час довгих походів? Вони варили соломаху та куліш! Ці страви не менш цінні та значущі для української кухні, ніж борщ. Вони про свободу та справжній український незламний дух!

Рецепт куліша — польової козацької каші
Рецепт смачної соломахи

Квасолева зупа з Івано-Франківська

Квасолева зупа

Квасолева зупа / © Depositphotos

Увесь кулінарний досвід галицьких госпдинь знаходимо в старовинних кулінарних книжках, де страви поділені за порою року та нагодою. Серед них — кілька рецептів квасолевої зупи. Ми пропонуємо один із класичних, переосмислений шефинею Оленою Жаботинською з Івано-Франківська.

Рецепт фасолевої зупи

Знаменита котлета та мариновані томати з Київщини

Котлета по-київськи

Котлета по-київськи / © Depositphotos

Зірка Київщини, всієї України, та що там, всього світу — котлета по-київськи. Це гастрономічна візитівка столиці. А от це про наступну страву не напишуть у довідниках. Кожен регіон України має свої коронні «закрутки» — на півдні це гострі баклажани, на Буковині — фантазійні кольорові маратури, в Галичині — квашені огірочки. Рецептом маринованих зелених томатів, популярних на Київщині, ділиться шеф Олександр Поташов.

Рецепт хрусткої котлети по-київськи
Рецепт маринованих зелених томатів від шефа

Крученики з Кіровоградщини

Крученики

Крученики / © Depositphotos

Все просто: будете на Кіровоградщині — коштуйте крученики! А якщо найближчим часом ви не плануєте подорожі, приготуйте страву у себе вдома!

Рецепт кручеників із сиром та часником
Літня версія кручеників

М’ясний рулет та бозбаш з Луганщини

М’ясний рулет

М’ясний рулет / © Depositphotos

М’ясний рулет з омлетом та морквою — ситна страва, яку готують за оригінальним рецептом на Луганщині. А от кавказький бозбаш — суп, який дуже поширений на Кавказі, готується переважно на баранині чи яловичині. Але в редакцію SHUBA надійшов більш спрощений рецепт цієї страви, із українського незламного Сєвєродонецька, який потерпає від рашистів і здригається від постійних обстрілів. Продукти збирали, у кого що є: що залишилося вдома, що передали волонтери. Так і вийшла смачна страва. Поділили на всіх, хто був в укритті.

Рецепт м’ясного рулету
Рецепт бозбашу із Сєвєродонецька

Цвіклі та сирник з Львівщини

Цвіклі

Цвіклі / © Depositphotos

До Львщини їдуть у пошуках задоволень — як для очей, так і для шлунку. Вона наповнена смаками та ароматами різноманітних страв. Ми ж до вашого переможного меню пропонуємо додати знаменитий львівський сирник, приготований з рецептом дослідниці української кухні Маріанни Душар. А щоб додати столу пікантності, приготуйте цвіклі — яскравий на смак та колір додаток до м’яса, що є справжнім символом переплетення гастрономічних традицій різних народів на Галицьких землях.

Рецепт львівського сирника
Цвіклі від Льлоі Ланди

Юшка з Миколаївщини

© Depositphotos

Рибна юшка — це найпопулярніша страва Миколаївщини, і її готують переважно з бичків. Місцеві кулінари спочатку варять бульйон з одним сортом риби, виймають рибні шматочки, а юшку вже варять з іншим сортом. Юшку можна зробити з річної риби та взагалі тієї, що є під рукою. Але свіжа риба завжди в приорітеті.

Рецепт юшки по-миколаївськи

Фірмовий бутерброд, борщ та биточки з Одещини

Биточки з тюлечки

Биточки з тюлечки / © Depositphotos

Шоб ви і не сумнівались, одеські страви мають аромат моря. Одеський бутерброд — це симбіоз солоного моря (тюлечка) та степового сонця, яке застигло в м’якоті соковитого і м’ясистого томату. Рецептом поділився архітектор Михайло Рева. Гастрожурналістка Маша Сердюк пропонує приготувати биточки з тюлечки тим, хто скучив за Одесою. Ну і куди ж без борщу? Маємо в запасі рецепт із сомом від шефині з Одеси Ксенії Амбер.

Родинний рецепт борщу від шефині з Одеси
Рецепт биточків з тюлечки
Рецепт одеського бутерброду

Галушки і борщ з Полтавщини

Полтавські галушки

Полтавські галушки

Знову борщ? Так, скільки регіонів — стільки і рецептів борщу, скажемо ми! Своїм рецептом полтавського борщу ділиться дослідниця та популяризаторка цієї страви, організаторка фестивалю «Борщик у глиняному горщику» Олена Щербань. Ну яка Полтавщина без галушок? Пухкі та нижні — вони легкі у приготуванні та поживні.

Полтавсько-раанські галушки — рецепт
Рецепт полтавського борщу

Потравка та картопляники з Рівненщини

Потравка зі свинячих реберець і квасолі

Потравка зі свинячих реберець і квасолі / © Depositphotos

Потравку зі свинячих реберець і квасолі на Рівненщині готували для того, щоб нагодувати чоловіків, які багато і тяжко фізично працювали. Страва була досить популярною раніше, але й зараз вона не менш актуальна і смачна. Картопляники, або котлети з вареної картоплі — відома українська страва. На Рівненщині вони традиційно йдуть без начинки, однак з грибною поливкою!

Рецепт потравки зі свинячих реберець і квасолі
Рецепт картопляників з грибною поливкою

Печеня з грибами з Сумщини

© Depositphotos

Славетна печеня з грибами під сметаною, відома у всій країні, сама родом із Сумщини. Поживна та смачна, воно зігріє серце кожного, хто спробує цю страву в горщику.

Рецепт печені з грибами в горщиках

Мачанка з Тернопільщини

Тернопільска мачанка

Тернопільска мачанка / © Depositphotos

Особливість Тернопільщини у тому, що тут проживає етнічна група лемків, які мають свою самобутню культуру та зберегли давні народні традиції та звичаї. «Перлиною» чи «ягідкою» лемківської кухні можна назвати мачанку. Рецепт такої незрозумілої за назвою страви добре знаний в кожній лемківській родині. Опануйте цей рецепт і ви!

Рецепт тернопільскої мачанки

Тушкований кролик з Харківщини

Тушкований кролик

Тушкований кролик / © Depositphotos

М’ясо кролика смачне та поживне, однак не всі знають, як його вдало приготувати. Маємо рецепт тушкованого кролика із Харкова, цю варіацію святкової страви можна сміливо вважати перлиною домашньої кухні регіону.

Рецепт тушкованого кролика

Кабачкова ікра з Херсощини

© Depositphotos

Подейкують, що саме цей рецепт вкрав з Херсонщини шпигун ЦРУ часів «холодної війни»! Чим не привід її приготувати?

Кабачкова ікра від шефині Ніки Лозовської

Таратута та голубці з качкою з Хмельниччини

© Depositphotos

Традиція загортати різноманітні начинки в листя або начиняти нею овочі прийшла на наші терени із тюркськими впливами. Голубці з качкою — локальний спеціалітет Поділля з берегів річки Смотрич. Свою варіацію страви пропонує шеф-кухар Артем Блаута. Також шеф поділився рецептом таратути. Це давня українська страва з буряків, бурякового квасу та огірків, що її готували на Поділлі.

Рецепт голубців із качкою
Рецепт таратути

Буженина в тісті із Черкащини

Ми впевнені, що в Україні чимало достойних рецептів буженини, адже це традиційна святкова страва — запечений чималий шмат м’яса із різними прянощами. Черкащина — батьківщина шеф-кухаря Віталія Гуралевича, і він поділився рецептом своєї бабусі.

Рецепт буженини в тісті

Молочна бабка та салат з Буковини

Молочна бабка

Молочна бабка / © Depositphotos

Кухня Чернівецької області багата на смачні рецепти, які буковинські ґаздині завжди перетворюють на щось казкове. От і зі звичайною бабкою з локшини відбулося те саме диво — коли проста локшина та молоко раптом стали неможливо смачним сніданком. А якщо ви хочете зберегти трошки літа та буковинського смаку у своїй коморі, то приготуйте цей чудовий салат «Буковина».

Рецепт молочної бабки
Рецепт салату «Буковина»

Крокети з грибним соусом з Чернігівщини

Картопляні крокети

Картопляні крокети / © Depositphotos

Полісся. Традиційна кухня — це не завжди про точні й вивірені рецепти. Часто йдеться про певні технології та інгредієнти, притаманні тому чи іншому регіону. В’ячеслав Попков давно вивчає традиції Полісся. У своєму рецепті він поєднує два важливі для регіону інгредієнти — картоплю та лісові гриби, яким так пасує формат крокетів з насиченим грибним соусом.

Рецепт крокетів з Полісся

Все буде Україна! юююю

Вгору