"Карикатура на Зеленського в американському журналі". Нова вигадка російської пропаганди

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:06, 31 Липня 2023

Наприкінці липня з'явилася чергова маніпуляція у вигляді ілюстрації нібито з американського журналу. Через цю картинку пропагандисти з іронією висміюють постачання військової техніки Україні від західних партнерів. Чому це фейк?

Окупаційні "медіа" продовжують створювати чергові фейкові маніпуляції, які відразу підхоплюють в соціальних мережах тимчасово окупованої Луганщини та Донеччини. “Східний Варіант” проаналізував ворожий контент і надалі розвінчує фейки, які окупанти розповсюджують на сході України.

Російські “фахівці” фейкових картинок не сидять осторонь та долучаються до ворожої пропаганди. Періодично в проросійських пабліках з'являються нові карикатури на Володимира Зеленського, аби дискредитувати та принизити українську владу.

Наприкінці липня з'явилася чергова маніпуляція у вигляді ілюстрації нібито з американського журналу. Через цю картинку пропагандисти з іронією висміюють постачання військової техніки Україні від західних партнерів. Чому це фейк? “Східний Варіант” розбирає далі у матеріалі та наводить спростування.

Фейк: “Американський журнал "The Nation" опублікував карикатуру на Володимира Зеленського”

У проросійському сегменті Телеграм-каналів, які розповсюджують інформацію для жителів тимчасово окупованої Луганщини та Донеччини, поширюється зображення Володимира Зеленського з леопардами, яких він тримає на прив'язі. Попереду лежать міни, а трішки далі сидять окупанти у шоломах із позначкою "Z".

Джерело фейку: Телеграм-канали "Донецкие новости СВО", "АГС_Донбасса Chat"

фейк Карикатура на Зеленського

Скріншоти з соцмереж

З опису пропагандистів, тварини уособлюють собою танки, які надають західні партнери Україні. В описі під картинкою йдеться, що "під керуванням Зеленського ці "грізні" Леопарди бояться радянських мін".

Таким чином окупанти просувають наратив, що американці спочатку поставляють військову техніку Україні, а потім нібито у своїх же медіа, зокрема у журналі "The Nation", висміюють ситуацію в Україні.

Спростування

У цих публікаціях немає жодного натяку на номер чи дату виходу журналу “The Nation”, на який посилається російська пропаганда. Росіяни обмежились узагальненою фразою: “в одному з останніх випусків”. Найімовірніше це зробили, аби уважні користувачі не стали перевіряти правдивість публікації та повірили, так би мовити, “на слово”.

Варто зазначити, що раніше, у попередніх подібних фейках про обкладинки журналів, російські мейкери пропаганди “палилися” саме на номеру випуску, якого насправді не існувало. “Східний Варіант” наводив спростування цим фактам.

Якщо помоніторити офіційні сторінки журналу “The Nation” у соціальних мережах, то можна запевнитись, що подібних зображень там немає.

Крім того, виявилось карикатура з леопардами поширилась не тільки російськими пабліками, а й грузинськими. Про це заявили грузинські медіа, зокрема “Детектор міфів”, де також наводиться спростування до картинки із Зеленським.

фейк Карикатура на Зеленського

Скріншот з сайта

Журналісти обґрунтовують свої заяви тим, що вони звернулись до видавництва журналу, де підтвердили, що подібних карикатур вони не публікували.

Такі карикатури, зокрема саме на Президента України, регулярно наповнюють проросійські канали. Так, на початку липня в мережі поширили фото нібито обкладинки того самого журналу “The Nation”. Однак, в оригінальній обкладинці з маркуванням тієї самої дати немає жодної згадки про Зеленського.

фейк Карикатура на Зеленського_03

Скриншот фейкової обкладинки та оригінальної. Фото:"Східний Варіант"

***

Такі, на перший погляд, примітивні фейки російської пропаганди несуть за собою шлейф дезінформації та маніпуляції. Мета подібних вкидань з боку окупантів в тому, аби принизити Президента України та дискредитувати відносини української влади з європейськими країнами, які наділі готові підтримувати Україну.

“Східний Варіант” завершує досліджувати фейки за липень. Однак на цьому не зупиняється і планує розбирати та спростовувати нові російські вкидання для жителів окупованої Луганщини та Донеччини, аби очищувати інформаційний простір від ворожої пропаганди.

Вгору