Екологічна альтернатива: в Одесі хочуть опалювати домівки за допомогою Чорного моря: що відомо?

Источник:  novyny.live  /  10:56, 17 Сентября 2021

Теплові помпи – це пристрої, що відбирають тепло з навколишнього середовища

Щоб створити таку систему знадобиться від 3 до 5 років

15 вересня на IX сесії Одеської міської ради керівниця КП "Теплопостачання міста Одеси" (ВМО) Анна Позднякова запропонувала нову альтернативу стосовно опалення. У зв'язку з поганим станом опалювальної інфраструктури тепловики подумують використовувати енергію моря.

Про це повідомляється на IX сесії Одеської міської ради.

Екологічна альтернатива

Зараз в ВМО розробляють різні варіанти модернізації опалювальної інфраструктури. Ці плани необхідні для участі в програмах державного фінансування і грантів.

Один з варіантів – використання теплових помп в промислових масштабах. В Одесі такий варіант реальний, тому що температура моря навіть взимку не опускається нижче 6 градусів, а цього цілком достатньо для ефективної роботи теплових помп.

Теплові помпи – це пристрої, що відбирають тепло з навколишнього середовища. Вони можуть це робити з повітря, ґрунту і води. За словами Анни Позднякової, реалізувати таку ідею можна за три-п'ять років.

В Україні подібних електростанцій немає, але у Франції схожий проєкт вже працює. Морська геотермальна електростанція Thassalia використовує теплову енергію Середземного моря для обігріву та охолодження будинків в Марселі.

Наверх