Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав дві номінації британського аналога «Оскара» BAFTA

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:58, 9 Січня 2024

Стрічка «20 днів у Маріуполі» потрапила у лонглист британської премії BAFTA одразу у двох номінаціях: найкращий документальний фільм і найкращий фільм іноземною мовою

Документальний фільм Мстислава Чернова про перші тижні бойових дій у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну номінований на премію BAFTA Film Awards. «20 днів у Маріуполі» претендує на статуетки у двох категоріях: найкращий документальний фільм і найкращий фільм іноземною мовою.

Про це повідомляється на сайті премії.

Над стрічкою також працювали фотограф Євген Малолєтка та медійниця Василіса Степаненко, які разом з Черновим були в Маріуполі.

Команда зустріла початок повномасштабного вторгнення у Маріуполі.

«Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма», — йдеться у синопсисі фільму.

На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор.

У кожній номінації фільм українського режисера потрапив до десятки найкращих, обраної з 60 претендентів.

Шортлисти номінантів BAFTA будуть оголошені 18 січня, а церемонія нагородження відбудеться 18 лютого.

Документальна стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» посіла 4-те місце у списку найкращих фільмів у Великій Британії та 6-те — у США, складених виданням The Guardian.

У листопаді українська документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова здобула приз глядацьких симпатій на Міжнародному фестивалі документального кіно IDFA 2023 в Амстердамі.

Стрічка також представлятиме Україну на «Оскар-2024».

Вгору