Это возможно при выполнении трех условий!

Джерело:  donbass.comments.ua  /  16:11, 18 Лютого 2019

Ульяна Супрун рассказала, в каких случаях ребенка с кашлем и насморком отправлять в школу

И.о. министра Ульяна Супрун на своей странице в Фейсбуке рассказала, в каких случаях ребенка с кашлем и насморком нужно оставлять дома

По ее словам, насморк или кашель, который длится после перенесенной болезни, не является причиной для того, чтобы дети не посещали садик или школу.

 Однако это возможно при выполнении трех условий:

ребенка осмотрел врач и позволил пойти в учебное заведение;

температура меньше 38 градусов. Важно, что температура должна быть в норме сама по себе, а не в результате снижения лекарствами;

ребенок ведет себя активно и адекватно, хорошо себя чувствует, может справляться без помощи учителей или воспитателей.

«Исключения составляют периоды эпидемии гриппа. В такое время кашель, насморк, или больное горло - веская причина оставить ребенка дома», - добавила Супрун.

Она отметила, что если у ребенка одновременно один или несколько респираторных симптомов: больное горло, кашель или насморк и температура выше 38, то нужно идти на прием к врачу.

По ее словам, отправлять ребенка в учебное заведение нельзя в следующих случаях:

когда из-за болезни ребенок не может принимать участие во всех занятиях. То есть он устает, нуждается во сне, находится в плохом настроении, плаксивый и неактивный. Такое может быть и при отсутствии респираторных симптомов;

во время острой фазы инфекционного заболевания, когда температура выше 38 градусов и появляются респираторные симптомы;

когда ребенок выглядит больным: плачет, дыхание затруднено, есть сыпь, которая быстро распространяется.

“Ваша дитина сильно кашляє! Притримайте її вдома, бо вона всіх тут позаражає”. Така фраза знайома багатьом і дуже ускладнює життя і дітям, і батькам. Інколи дитину справді треба залишити вдома, але в деяких випадках ці запобіжні заходи зайві.

Запитали у лікарки-педіатра Anastasiia Bykova-Shelevytska чи справді кашель та нежить — вагомі причини залишатися вдома.

За рекомендаціями Американської Академії Педіатрії, нежить чи кашель, який триває після перенесеної хвороби не є завадою для відвідування садочка чи школи (https://goo.gl/ZP2677). Лише у випадку якщо виконуються всі три умови:

 Дитину оглянув лікар і дозволив піти до навчального закладу.

 Температура менша за 38 градусів. Важливо, що температура має бути в нормі сама по собі, а не в результаті зниження ліками.

 Дитина жвава, активна та адекватна, добре почувається, сама собі зможе дати раду без допомоги вчителів чи вихователів.

Винятки становлять періоди епідемії грипу. В такий час кашель, нежить, чи хворе горло — вагома причина залишити дитину вдома.

Якщо водночас є один чи кілька респіраторних симптомів: хворе горло, кашель чи нежить і температура вища за 38, то потрібно йти на прийом до лікаря. Якщо ж вважаєте, що дитині складно їхати в лікарню — порадьтеся з лікарем. За потреби він може вирішити здійснити візит додому.

Дитина, що перехворіла на застуду, може бути заразною ще до двох тижнів, незалежно від того, є нежить чи кашель, чи вже ні. Крім цього, людина, що поки виглядає здоровою і захворіє тільки наступного дня, також може розповсюджувати хворобу. Тому так важливо, щоби діти в колективі регулярно мили руки. Це ефективно стає на заваді інфекцій (https://goo.gl/JGX118).

Пускати дитину до навчального закладу не можна в таких випадках:

Коли через хворобу дитина не може брати участь в усіх заняттях. Тобто вона втомлюється, потребує сну, в поганому гуморі, плаксива і неактивна. Зверніть увагу, що таке може бути та за відсутності респіраторних симптомів.

Під час гострої фази інфекційного захворювання, коли температура понад 38 та є респіраторні симптоми.

Коли дитина виглядає хворою: плаче, дихання ускладнене, чи є висипання, яке швидко поширюється.

Надійний захист від грипу дає щеплення. Та ж Американська Академія Педіатрії наполягає на вакцинації проти грипу дітей, старших за 6 місяців. За відсутності протипоказань таке щеплення потрібно робити дітям щороку.

Збираючи дитину в дитячий садок чи школу — будьте уважні. Якщо не впевнені, що дитина здорова — краще проконсультуватись з лікарем та керуватись його рекомендаціями.

«Собирая ребенка в детский сад или школу - будьте внимательны. Если не уверены, что ребенок здоров - лучше проконсультироваться с врачом и руководствоваться его рекомендациями», - подчеркнула глава Минздрава.

инздрава пояснила, на что обращать внимание

Вгору