Дерусифікація України: в Ізмаїлі перейменують проспект і музей Суворова

Источник:  sprotyv.info  /  07:19, 13 Мая 2022

Про це повідомив Ізмаїльський міський голова Андрій Абраменко на своїй сторінці у Facebook

Ізмаїльська міська рада, що на Одещині, перейменує проспект Суворова на проспект Незалежності, а музей Суворова – на Ізмаїльський міський військово-історичний музей. Про це повідомив Ізмаїльський міський голова Андрій Абраменко на своїй сторінці у Facebook.

«Ми переосмислюємо багато речей, які були звичними. Для нашого міста одним із нагальних питань є присутність на території міста та у масовій свідомості пам’ять про Суворова…

Фракція політпартії «Слуга народу» підтримує ініціативу виконкомітету Ізмаїльської міськради і вважає символічним, що головний проспект нашого міста буде називатися проспект Незалежності», — сказав Абраменко.

Зокрема, 12 травня на сесію Ізмаїльської міськради винесли питання про перейменування проспекту Суворова на проспект Незалежності.

Крім того, міськрада пропонує управлінню культури і туризму створити на базі місцевого музею Суворова – Ізмаїльський міський військово-історичний музей.

Відділу освіти пропонують перейменувати спеціалізовану загальноосвітню школу №1 ім. А.В. Суворова І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.

Також у місті планують перейменувати вулицю Московську – на вулицю Захисників України.

Відповідний проект рішення «Про увічнення подій сучасної української історії» опубліковано на офіційному сайті міста.

У Ізмаїлі також є пам’ятник Суворову. Цей пам’ятник є пам’яткою монументального мистецтва нацзначення та знаходиться під охороною держави, тому за словами мера, з ним не можна нічого поки що зробити, хіба що «перенести».

У місті планують звернутися до Кабміну та центральних органів виконавчої влади для ухвали рішення, що з ним робити далі.

Найближчими днями комунальне підприємство «Жилсервіс» має встановити навколо пам’ятника Суворову паркан – «до остаточного вирішення його долі на державному рівні».

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, колишній сквер дружби між Києвом та Москвою перейменують на сквер Героїв Маріуполя.

Наверх