Єдина дорога в населений пункт пролягає через річку: потрапити до Святогірська можна лише човном, ризикуючи отримати «подарунок» з ворожого дрону, повідомляє воєнкор Олексій Кашпоровський на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Саме місто постраждало не так сильно, як навколишні села. Так, тут вистачає зруйнованих хат, розтрощених та пограбованих готелів. Але їх значно менше, ніж очікувалося. Військові пояснюють це тим, що саме місто надто незручне для оборони — розташоване в улоговині, воно проглядається з усіх навколишніх висот», — пише чоловік.
В місті переважно живуть пенсіонери, які під час окупації звикли ховатись. Поряд з тим на безчинь з боку окупантів не нарікають. Кажуть, ті жили у штабі і декілька разів роздавали скромні харчові набори: по дві банки тушонки, якась рибна консерва, крупи та макарони.
Потрапити до Святогірська, як і до інших деокупованих населених пунктів Донеччини наразі неможливо без дозволу: відповідне розпорядження підписав голова обласної держадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Павло Кириленко на виконання розпорядження Командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця».
Діятиме заборона до завершення проведення у цих населених пунктах стабілізаційних заходів.
«З 16 вересня 2022 року запроваджуються заходи особливого режиму в’їзду і виїзду, руху транспортних засобів на деокуповані території шляхом заборони несанкціонованого (без відповідного дозволу) в’їзду громадян, іноземців та осіб без громадянства, переміщення транспортних засобів на територію деокупованих територіальних громад Донецької області до завершення проведення стабілізаційних заходів на деокупованих територіях», — йдеться в повідомленні ОВА.
Нагадаємо, про звільнення Святогірська від російських окупантів стало відомо 12 вересня.