Copium для народу: як росіяни виправдовують свої поразки?

Джерело:  sprotyv.info  /  12:06, 27 Липня 2022

Коли ти роками розповідаєш людям про «Київ за три дні», а потім не можеш до Києва навіть дійти — починають виникати питання

«Мы, по большому счету, всерьез пока еще ничего и не начинали», — заявив володимир путін 7 липня. Та публічно розписався в тому, про що інтернет жартував уже кілька місяців. росія міцно та на найвищому рівні підсіла на «копіум».

Цей термін складається з англійського to cope — «справлятися» — та «опіум» — як позначення сильнодіючого наркотику. Вираз став популярним після останніх президентських виборів у США, коли Дональд Трамп та його прихильники абсурдно заперечували поразку. І позначає загалом самообман, що покликаний заглушити біль. З таким визначенням зрозуміло, чому в останні місяці жарти про «копіум» міцно закріпилися за росією, йдеться у матеріалі «Детектор медіа».

Кремль сам завів себе в цю пастку. Коли ти роками розповідаєш людям про «Київ за три дні», а потім не можеш до Києва навіть дійти — починають виникати питання. Проте не хвилюйтеся, росіянам пропонують комфортні відповіді.

Наприклад, депутат Державної думи Олег Матвейчев у своєму блозі переконує, що Росія спеціально створює враження, ніби програє: «Путин будет как канатоходец идти по самому лезвию, держать ситуацию, чтобы у украинцев и Запада складывалось ощущение, что еще чуть-чуть и Россия рухнет». Але це все частина плану: «Путин хочет создать ощущение, что у него есть какие-то слабые места, что вот-вот он уже проиграл, а потом резко — удар в печень». Загалом ви зрозуміли. Тридцять дев’ять тисяч російських військових померли, щоб у потрібний момент розіграти НЕОЧІКУВАНИЙ козир: армію мерців із «Володаря перснів».

Стратегічний геній Путіна вражає не лише його депутатів, але й спеціальних експертів у мережі. Ось, наприклад, допис російської пропагандистки у фейсбуку про втрату флагмана «Москва»: «Росіяни чудово впоралися із затопленням “Москви”. У Чорне море веде лише один вузький прохід, 135 метрів завширшки, до портів Одеси та Миколаєва. І росіяни, в принципі, затопили корабель, який був їм не потрібен. Таким чином, перекривши вхід та спіймавши 12 субмарин НАТО (одна атомна) і більше 80 кораблів. Немає жодного шансу, що цій групі вдасться втекти. Вона буде знищена або захоплена». Звучить наче пародія, але це серйозний «експертний» акаунт.

І якщо росіяни можуть залити «копіумом» навіть втрату флагмана, то що вже казати про дрібніші поразки. Ваш найновіший танк підірвали і, скоріш за все, це зробили навіть не навороченим гранатометом? Не проблема: «Це гарний знак для Росії! Дуже ймовірно, що NLAW та джавеліни безпорадні проти танка Т90М. Єдиний спосіб впоратися з ним — це некеровані заряди, які вимагають від ворога бути близько […] Інша версія — танк просто поламався й у нього вистрілив інший російський танк за кадром, аби техніка не потрапила в руки українців». Щоб врятувати імідж, росіяни визнають, що їхні найновіші танки не захищені від старої зброї та ламаються посеред дороги.

Ще одне пояснення всього в російській армії — кодекс пацана. Розумієте, наприклад, підтримка з повітря — це не по-чоловічому. «Американці боягузи. Почитайте звіти з Афганістану: як тільки на них нападають, вони одразу ховаються за своїми машинами та кричать у радіо, щоб до них прилетіла ударна авіація. У Росії вважається соромом, так швидко викликати літаки. Росіяни спочатку покажуть ворогу гнів та полум’я, а підтримку з повітря викличуть лише в разі крайньої необхідності. Бо в російській армії немає жінок та геїв, середній російській солдат — машина смерті». Також у російській армії немає такої авіації і, подекуди, рацій.

Звісно, зіркою останніх тижнів стала реактивна артилерія HIMARS. Масові знищення складів боєприпасів змусили фанатів Путіна шукати пояснення власній вразливості. І вони їх знайшли: це не склади боєприпасів. Пам’ятаєте вибух у Новій Каховці, який виглядає так, ніби це народжується новий Всесвіт? Так от, якщо вірити «експертам» у твітері: «Це не схоже на склад боєприпасів. Виглядає так, немов українці підірвали зерносховище». Усім відомо, що своєю вибухонебезпечністю кукурудза поступається лише збройному урану.

Після відео наслідків влучання HIMARS у твіттері немає чим дихати від російського «копіума». «Я вірю, що Штати уже не зможуть уникнути невідворотних наслідків за те, що вони зробили та продовжують робити в Україні. Побачимо, яку відповідь дадуть росіяни. Путін — найбільш терплячий та наполегливий лідер сучасної Росії». Також Путін — єдиний лідер сучасної Росії. І його «терплячість» добре читається в істериці кремлеботів.

З іншого боку, чого можна очікувати від рядових інформаційного фронту, коли моду на «копіум» задає начальство? Це ж російський Генштаб відступає зі Зміїного в якості «жесту доброї волі». А в Кремлі, станом на початок липня, війна досі йде по плану. Хтось узагалі може повірити, що росіяни планували воювати на початку липня?

При цьому життя нічого їх не вчить. Замість того, аби коригувати очікування населення, російська влада продовжує пічкати його «копіумом». П’ять місяців не можемо дотиснути Луганську область? Давайте спікер парламенту заговорить про завоювання Аляски. Збройні сили, які занадто круті для підтримки з повітря, вразливі лише для старої зброї та спеціально створюють ілюзію програшу, впораються із цим точно «по плану».

Типовий цикл будь-якого путініста:

  • Заперечити катастрофу під час переправи через річку.
  • Дочекатися незаперечних доказів.
  • Заявити, що смерть половини військових під час такої операції — це гарні показники.
  • Вгору