Біля Бучі створили заказник “Річка-Герой Ірпінь” площею 55 га

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  10:28, 9 Грудня 2023

Київська обласна рада створила заказник “Річка-Герой Ірпінь” біля міста Буча площею 55 га. Під охорону взято фрагмент річки Ірпінь завдовжки 8,5 км із берегами по 20 м

Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), який розробив технічну документацію для створення заказника.

У КЕКЦ зазначають, що ініціатором заповідання став голова Екологічної комісії Київської обласної ради, депутат Київської обласної ради Роман Титикало.

Як відомо, саме річка Ірпінь відіграла одну з найсуттєвіших ролей у захисті столиці за останні тисячу років та оборонила столицю у березні 2022-го, коли йшли бої за Київ.

Наші військові підірвали мости через Ірпінь, щоб не пустити ворожу техніку до столиці. Вибухом була пошкоджена дамба в районі села Демидів, вода з Київського водосховища потекла у долину річки Ірпінь, і росіяни, які перли з району Чорнобильської зони, разом зі своєю технікою опинилися перед залитою водою заплавою річки-рятівниці. Рашисти намагалися навести понтонні мости через річку, а наші авіація та артилерія їх щоразу розбивали.

У селі Мощун під Києвом 58-ма окрема мотопіхотна бригада ЗСУ імені гетьмана Івана Виговського вчетверте розбомбила понтонний міст росіян”, – повідомляли ЗМІ 19 березня 2022.

Тепер, кажуть екологи, настала наша черга врятувати річку Ірпінь від забудови-оголосивши її русло і берега заказником.

Нагадаємо, заказнику «Протасів Яр» присвоєно ім’я Романа Ратушного.

Вгору