Зміни в системі охорони здоров’я України з нового року: список

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  09:13, 6 Січня 2024

Зокрема, зареєстровані в Україні рецептурні ліки виписуються за е-рецептом, а трансплантація органів з січня 2024-го фінансується Національною службою здоров’я України

Впроваджені електронна черга на ВЛК, виїзні МСЕК для військовослужбовців та створення реабілітаційних відділень у лікарнях, трансплантація.

Зокрема, зареєстровані в Україні рецептурні ліки виписуються за е-рецептом, а трансплантація органів з січня 2024-го фінансується Національною службою здоров’я України.

Новації у сфері медичних послуг для українців з нового року:

  • Електронна черга на ВЛК
  • Спрощення отримання довідок для військових зокрема про отримання травм
  • Збільшення кількості ВЛК за рахунок цивільних медзакладів
  • Виїзні МСЕК для військовослужбовців
  • Трансплантація органів та кісткового мозку фінансуватиметься Нацслужбою здоров’я в межах програми медичних гарантій

У МОЗ пояснили, що пілотний проєкт МОЗ із трансплантації, що тривав три роки, завершився. В межах проєкту у 2021 році в Україні здійснили 316 органних трансплантацій, у 2022 — 384, а у 2023 — 585. З огляду на такі великі показники, цьогоріч трансплантаційні пакети увійшли до Програми медичних гарантій НСЗУ.

Наразі на рятівні операції із трансплантації очікують 2914 пацієнтів.

Українське законодавство передбачає, що кожна людина за життя може визначитися щодо того, згодна чи не згодна вона на посмертне донорство.

Сьогодні на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що видатки на охорону здоров’я у 2024 році загалом складуть 239 млрд грн, що на 31 млрд більше, ніж минулого року.

На програму медичних гарантій держава додає 16 млрд грн. Запускає пілотний проєкт безплатного зубопротезування для ветеранів. 1 млрд грн виділяється на облаштування укриттів та безпечних умов у лікарнях. Програма «Доступні ліки» збільшується до 5,2 млрд грн.

Найближчим часом запустять електронний кабінет пацієнта. В ньому українці зможуть самостійно змінювати персональні дані та керувати деклараціями з сімейними лікарями.

Запроваджують зміни, які передбачають, що медичні заклади купують ліки та медичні вироби через т.зв. електронний каталог. Це сприяло значній економії коштів, а також пришвидшило процедури закупівлі.

За словами Дениса Шмигаля, сьогодні уряд прийняв постанову, що передбачає розширення переліку ліків і медвиробів, які будуть купувати через такий каталог.

«Вечірній Київ» повідомляв, що Верховна Рада ухвалила закон про медичний канабіс.

Вгору