Жителі Донбасу зможуть контролювати місцеву владу через онлайн-платформу: як це робити?

Джерело:  vchasnoua.com  /  09:51, 9 Грудня 2020

Онлайн-платформа дозволить громадським активістам та мешканцям боротися з корупцією

Платформа прозорості та підзвітності місцевої влади — це інструмет комунікації для жителів громад, міських рад та громадських організацій, повідомляє антикорупційна громадська організація Transparency International Ukraine.

На платформі жителі міст України та представники громадських організацій можуть публікувати відгуки, коментарі і пропозиції щодо підзвітності місцевої влади у 14 сферах, а представники органів влади — реагувати на них. Все це — у форматі публічного діалогу.

Серед сфер: доступ та участь, закупівлі, інвестиції та економічний розвиток, бюджетний процес, кадрові питання, комунальне майно, тощо.

Платформа прозорості та підзвітності місцевої влади доступна за посиланням. Для користування реєструйтесь та авторизуйтесь за кілька хвилин. Після цього можна публікувати відгук. Щоб залишити відгук, тисність кнопку «Залишити відгук».

В TI Ukraine запрошують сміливо тестувати платформу. Зробити це можна наступним чином:

1. додати коментарі та відгуки;
2. прикріпити доказову базу: документи, скан-копії, фото чи відео;
3. очікувати на модерацію відгуку;
4. отримати відповідь від міської влади;
5. відстежувати позиції міста у Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, а згодом — і Рейтингу підзвітності 50 міст України;
6. відстежувати та впливати за допомогою власних відгуків на підзвітність у сферах, які вважаєте важливими;
7. мінімізувати простір для корупції, що боїться прозорості, підзвітності і пильної уваги громади, у діалозі з місцевою владою.

Для місцевої влади — це простий і технологічний інструмент роботи із відгуками стосовно діяльності у 14 ключових сферах, територія розбудови ефективного діалогу з жителями громади.

В найближчих планах програми — масштабування у регіонах. Регіональні координатори розпочинають роботу із мережею громадських організацій у 50 містах України та будуть залучати їх до оцінювання підзвітності за 47 індикаторами у 14 сферах.

Онлайн-платформа створена у рамках проєкту «TransparentCities: взаємодія громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування для кращої підзвітності та належного врядування». Проєкт фінансується Європейським Союзом та виконується Transparency International Ukraine.

Вгору