Жертви експлуатації, російського вторгнення та людської зради ...

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:23, 17 Травня 2023

Як волонтери рятують хижаків з Донеччини від війни

Волонтери осередку разом з військовими допомагають евакуювати із зони бойових дій та утримувати хижих тварин. Нещодавно тут анонсували збір, який дозволить побудувати комплекс із 10 вольєрів для диких звірів.

Врятована тигриця Ліна. Фото: Центр порятунку диких тварин

Центр порятунку диких тварин спільно з UAnimals займається вивезенням тваринок із небезпечних зон, зокрема й прифронтових чи фронтових територій. Разом з тим, волонтери надають оперативну допомогу диким тваринам: повну реабілітацію, психологічну підтримку, допомагають повернутися тваринам в природу або знаходять прихисток.

Наразі благодійники встигли вивезти близько 600 тварин з Донеччини.

«В основному тварин знаходять наші військові, які бачать цих покинутих звірів. Власники тікають, а тварин лишають. Так, бійці звертаються до різних зоозахисних організацій, а ці організації до нас. Тоді ми з командою UAnimals та за допомогою військових вивозимо тваринок. Зазвичай вивозимо бусами, більшим транспортом на такі території не заїдеш, бо це небезпечно — обстріли. Буває, що тварина, наприклад ведмідь, важить 300 кілограмів, його оглядають, анестезують, а далі нам помагають завантажити його».

У центрі розповідають, що з власниками, які покинули звірів, зазвичай проблем не виникає. Зокрема за словами працівників осередку, господарі «мали б ще подякувати за те, що їх тварину врятували та вивезли живою з-під обстрілів».

Наприклад, лева Акеру вивезли з-під обстрілів у Краматорську. Протягом всього життя його утримували в приватній власності, але після початку повномасштабного вторгнення сім'я, в якій він жив, евакуювалася, і залишила Акеру самого.

Військові знайшли його схудлим, голодним та змарнілим — невідомо скільки часу він пробув сам. На прохання військових лева евакуювали до Центру порятунку диких тварин, що на Київщині.

Лев Акеру. Фото: Центр порятунку диких тварин

Тепер тут про нього піклуються, він отримує необхідне харчування і догляд та потроху оговтується від пережитих жахів.

Левицю Асю також евакуювали з Донеччини з приватного звіринця, де її залишили на вірну смерть від голоду під обстрілами.Левиця потрапила вагітною у Центр порятунку диких тварин. Вона та інші леви утримувалися для розведення та продажу.

Після порятунку левиця була під пильним наглядом. А згодом народила трьох левенят — Емі, Санту та Теді.

Левиця Ася з левенятами. Фото: Центр порятунку диких тварин

https://www.facebook.com/watch/?v=895602168204879

Підписникам соцмереж Центру пропонують допомогти роботі волонтерів та тваринам зокрема. Кожен охочий може стати віртуальним опікуном хижака та навіть отримати сертифікат опікунства на електронну пошту. Для цього треба зробити донат у розмірі 1500 грн за тиждень за посиланням. Після цього надіслати в особисті повідомлення волонтерів скриншот оплати чи виписку, ім'я опікуна та електронну пошту.

Зараз Центр оголосив збір, адже планує побудувати комплекс із 10 вольєрів для левів, тигрів, леопардів тощо. На побудову такого комплексу необхідно зібрати 12 мільйонів гривень.

«Завдяки розбудові Центр порятунку диких тварин ми зможемо лікувати та реабілітувати тварин у комфортних умовах, поки шукаємо їм місце у реабілітаційних центрах з гідними умовами. Великі, сильні та дикі стають жертвами експлуатації та безжальної війни. Але беззахисні перед кривавим обличчям обстрілів, знесилені, хворі та травмовані вони потребують порятунку», — пишуть в Центрі.

Долучитися та дізнатися більше інформації про збір можна за посиланням.

Коза, яку врятували з Часового Яру

Вгору