Запрацював сервіс, в якому можна дізнатися про незаконну вирубку лісів

Источник:  shotam.info  /  14:08, 21 Октября 2019

Детальніше про “Ліс у смартфоні”

Державне агентство лісових ресурсів України запускає пілотний проєкт електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок. Про це повідомляє Урядовий портал.

Детальніше про “Ліс у смартфоні”

У реєстрі є всі дозвільні документи про надання права здійснювати господарську діяльність, пов’язану із заготівлею деревини.

“Реєстр лісорубних квитків покриває всю територію України. Ми зібрали всі дані в одному місці й почали робити їх більш доступними для громадськості”, – повідомив генеральний директор державного підприємства “Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр” (ЛІАЦ) Держлісагентства Віктор Мельниченко.

Лісорубний квиток – дозвіл на заготівлю деревини. Містить інформацію про місце та обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства.

Як зараз працює онлайн-сервіс

Онлайн-сервіс “Ліс у смартфоні” дозволяє перевірити, чи легально ведеться вирубка дерев. Зараз є інформація про 27 тисяч виданих лісорубних квитків, що дають право на вирубку певного обсягу деревини.

Онлайн-карта вирубки поки повноцінно працює тільки в трьох областях: Чернігівській, Полтавській та Рівненській. Проєкт планують поширити на всю Україну до кінця року для тих лісогосподарських підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.

Як перевірити законність вирубки лісів

  • Щоб перевірити законність вирубки дерев, досить зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM зі смартфона.
  • У режимі «Карта» з включеною геолокації можна дізнатися номер лісового наділу, який відповідає за цю територію. Його можна знайти і через звичайний пошук на головній сторінці.
  • Натиснувши на номер лісового наділу, можна подивитися інформацію про підтверджені вирубках і подивитися лісорубний квиток.
  • Якщо інформації про вирубку немає – зверніться в лісництво або лісове господарство, на території якого ви знаходитесь, або викликайте поліцію за номером 102.
Наверх