Захмарні ціни, відсутність медицини та масові обшуки: що зараз відбувається в окупованому Троїцькому

Джерело:  tribun.com.ua  /  12:58, 19 Квітня 2023

Прифронтове селище Троїцьке вже більше року знаходиться під контролем окупантів. За цей час жодних позитивних змін люди не помітили

Прифронтове селище Троїцьке вже більше року знаходиться під контролем окупантів. За цей час жодних позитивних змін люди не помітили. Високі ціни в магазинах, відсутність медичного обслуговування, постійні перевірки спецслужб рф, проблеми з мобільним зв‘язком та інтернетом - виклики, з якими троїчани змушені стикатися щодня.

Про це повідомляє Трибун, посилаючись на власні джерела в окупації.

Захмарні ціни

За словами місцевих, ціни в магазинах ніхто не контролює: продукти, гігієнічні засоби, запчастини, побутове приладдя тощо втричі дорожче, ніж в рф. Тому люди вимушені їздити скуповуватися в ближні населені пункти, наприклад, у Валуйки. Як бачимо, «референдум» щодо приєднання Луганщини провели, а ціни врегулювати не дуже поспішають. Крім того, як і раніше, між Троїцьким та Валуйським районами треба перетнути кордон. Відношення на блокпостах - як «до людей другого сорту». З мешканцями Луганщини спілкуються в зневажливій формі, бували випадки, коли окупанти відкривали вогонь по автівками цивільних, нібито через якісь «порушення».

Відсутність медичного обслуговування

Більшість досвідчених спеціалістів в області медицини не пішли на співпрацю з окупантами та виїхали з селища. Тому спостерігається дефіцит лікарів. Крім того, першочергово допомога надається російським військовим, а не цивільному населенню. Тому щоб здати аналізи, отримати консультацію тощо, необхідно їхати в Луганськ - там це буде швидше, але за чималі гроші. У самому Троїцькому можна отримати рецепт на ліки, які навряд чи вийде купити в селищі.

Перевірки

За словами нашого співрозмовника, окупанти постійно когось шукають: то своїх дезертирів, то українських диверсантів. Озброєні військові ходять по домівках та перевіряють все, починаючи з телефонів та закінчуючи сараями й горищами. Варто зазначити, що чоловіків, які служили в Україні, змушують віддавати військову форму, нагороди тощо. Також не припиняється терор родин, члени яких зараз захищають нашу країну.

Проблеми з мобільним зв‘язком та інтернетом

Зараз троїчани користуються переважно SIM-картами місцевого оператора «Лугаком», який працює зі збоями. Дехто придбав російські «Теле-2» та «Билайн», однак зв‘язок є не в кожному населеному пункті.

З інтернетом ситуація ще гірша. Для того, щоб його провести, необхідно близько 12 тисяч російських рублів. Однак мало хто з людей наважується його провести з безпекових причин. Траплялося багато випадків, коли люди витратили гроші, а через кілька днів прийшли окупанти й просто зняли все необхідне обладнання.

Колаборанти та державні зрадники

Багато троїчан, які після окупації пішли на співпрацю з загарбниками, залишили свої «посади» та виїхали в країни ЄС, сподіваючись, що відповідальність їх мине.

Більшість підприємців та фермерів переоформили бізнес та сплачують податки, тим самим фінансуючи військову агресію рф в Україні.

Але зазначимо, що все ж частина населення налаштована за Україну. Ці люди, залишившись без роботи, та грошей, не пішли на співпрацю з окупантами, не оформлюють паспорти рф, а чесно та віддано чекають на ЗСУ.

Вгору