Захисників Маріуполя необхідно врятувати від псевдосудилища окупантів: заява сил оборони

Джерело:  sprotyv.info  /  16:50, 13 Серпня 2022

Україна продовжує працювати над визволенням полонених і закликає не допустити судилища у Маріуполі

Україна закликає світ не допустити псевдосудилища над українськими захисниками Маріуполя.

Операція з порятунку 2,5 тисяч захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом у зусиллях зберегти їм життя, йдеться в спільній заяві сил безпеки та оборони щодо полонених захисників, для яких російський полон став небезпечною пасткою.

«Альтернативи на кшталт екстракшн не було, стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на Азовсталі насамперед тяжкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися. Саме тяжкопоранених нам вдалося врятувати першими під час обміну в червні: 144 особи, з яких 95 – захисників Маріуполя, вже повернули. Більшість із них мали тяжкі поранення», — говориться в повідомленні, яке опублікувало СБУ.

Оборонні відомства запевняють, що зараз усі державні інституції працюють над тим, щоб повернути героїв Маріуполя та усіх українців, які перебувають у полоні ворога, однак росія не дотримується взятих на себе зобов’язань та планує влаштувати судилище над українськими полоненими.

«Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями. Вимагаємо негайно направити представників Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, підконтрольні росії бойовики «днр» заявили про намір провести так званий «трибунал» над військовими «Азова», які знаходяться у поліні, у Маріуполі. Згодом стало відомо, що на сцені філармонії у місті окупанти почали монтувати тюремні клітки для того, аби у вересні провести псевдосуд над українськими захисниками міста.

Вгору