За 96 днів зібрали 5,2 млн гривень :як "Frontline.Care" допомагає ЗСУ та спростовує російські фейки

Джерело:  v-variant.com.ua  /  16:39, 26 Грудня 2023

У цьому ж матеріалі ми спростуємо російську маніпуляцію про “байдужість до українських військових”. Зокрема, пропагандистський канал так званого воєнного кореспондента “Военкор Яковенко Вячеслав” регулярно використовує тези про “непотрібність українських військових” та “байдужість зі сторони суспільства”

З початку війни у 2014 році росіяни активно поширювали тези про “відсутність підтримки військових в українського населення” та “небажання української влади допомагати ЗСУ”. Нібито в Україні забули про війну, а міжнародна спільнота відмовляється надавати підтримку. У 2022 році російські ЗМІ тільки посилили цей фейк та почали активно розповсюджувати його на окупованих територіях Донеччини та Луганщини. Східний Варіант спростовує фейкові тези разом зі співзасновником та операційним директором ГО “Frontline.Care”, Неділько Андрієм.

Фейк “українські військові нікому не потрібні”

російські пропагандисти активно поширюють маніпулятивні тези про те, що українські військові не потрібні українській владі, суспільству та міжнародній спільноті. Переважно ці тези додають як підсилення до більших маніпуляцій. Наприклад, говорячи про ветеранів та ветеранок або ставлення українців й українок до війни. Раніше Східний Варіант вже спростовував подібні російські фейкові заяви.

У цьому ж матеріалі ми спростуємо російську маніпуляцію про “байдужість до українських військових”. Зокрема, пропагандистський канал так званого воєнного кореспондента “Военкор Яковенко Вячеслав” регулярно використовує тези про “непотрібність українських військових” та “байдужість зі сторони суспільства”.

скрін

Приклади пропагандистських заяв із каналу “Военкор Яковенко Вячеслав”

Разом зі співзасновником та операційним директором ГО “Frontline.Care”, Неділько Андрієм Східний Варіант спростовує російську маніпуляцію реальною історією.

“Якісне забезпечення захисників й захисниць на передовій”

Громадська організація “Frontline.Care” була заснована у квітні 2022 року спільнотою однодумців, фахівців з IT-сектору, комунікацій і громадського сектору. За останній рік команда організації передала українським військовим спорядження та техніку на суму понад 30 мільйонів гривень. Кошти були спрямовані на закупівлю техніки, засобів зв’язку, дронів й тактичної медицини для підрозділів Сил Оборони, які безпосередньо знаходяться у зоні бойових дій.

Frontline.Care волонтери_06

Команда “Frontline.Care” разом з аптечками зі збору “350 повернень додому”. Фото: “Frontline.Care”

З першого дня метою організації було якісне забезпечення захисників й захисниць на передовій.

“Вважаємо, що така допомога має бути якісною та вчасною. І станом на зараз, з цією функцією успішно справляємося”, — підкреслив Андрій.

Frontline.Care волонтери_06

Команда “Frontline.Care”. Фото: “Frontline.Care”

Він поділився, що ключові цілі “Frontline.Care” — це якомога швидше закривати потреби військовослужбовців на передовій, мати спроможність ефективно фандрейзити (збирати кошти — ред.), а також збереження й розвиток команди.

“Викупити 350 місць у потязі «Краматорськ-Київ»”

Андрій розповів про святковий збір “Операція Dead MoroZ”, який відкрили 14 грудня 2023 року:

Ми відкрили збір на 50 FPV-дронів, щоб провести запальну вечірку та нарешті влаштувати новорічний “феєрверк” окупантам. Наша ціль — 900 000 грн. Цю партію FPV-дронів ми передамо нашим підопічним підрозділам Сил безпеки й оборони, які виконують завдання на східній та південній частині України”.

Frontline.Care волонтери_06

Микола та Денис із “Frontline.Care” передають дрони військовим. Фото: “Frontline.Care”

Вже реалізований збір команди — це “Кошмари від МАРИ” на 4 комплекси розвідувальних дронів “МАРА” для підрозділів ЗСУ:

За 96 днів ми зібрали 5,2 млн гривень. У межах цього проєкту разом із 10 українськими митцями та мисткинями створили «Кошмари». Це благодійний комікс, заснований на майже реальних подіях про роботу розвідувального дрона”.

Комплекси отримають добре підготовлені екіпажі, які мають досвід роботи з даним БпЛА та з іншими “крилами”:

72 окрема механізована бригада ім. Чорних запорожців;

81 окрема аеромобільна бригада;

Сили спеціальних операцій;

Батальйон морської піхоти.

комікс Frontline.Care

Перший “Кошмар” у чорно-білому кольорі від VenyaSon. Зображена історія, що сталася влітку в Донецькій області

Також “Frontline.Care” вже передали 350 аптечок для бійців з 15 підрозділів Збройних сил України в межах збору “350 повернень додому”:

Військовим, щоб дістатися додому, потрібно не просто сісти в потяг. Їм треба вижити. Тому ціна такого повернення в рази вища. Для цього ми передали аптечки IFAK (Individual First Aid Kit) підрозділам Сил оборони, яких підтримуємо. Її складники збільшують шанси на виживання у перші найважливіші секунди після поранення”.

До складу аптечки входить: CAT Gen 7 Tourniquet, оклюзійна наліпка (2 штуки), гемостатичний бинт (QuikClot Combat Gauze Z-Folded або Celox Gauze), ізраїльський бандаж, протиопікова серветка (BurnTec або Опікун), маркер, назофарингіальна трубка та лубрикант, pill-pack, нітрилові рукавички, пластир круглий, бинт стерильний, термоковдра, картка пораненого, атравматичні ножиці.

Frontline.Care волонтери_06

“Frontline.Care” передали аптечки військовим. Фото надано “Frontline.Care”

Для збору коштів на аптечки учасники “Frontline.Care” розробили лендінг “Викупити 350 місць у потязі «Краматорськ-Київ»”. Така назва ініціативи пов'язана з тим, що Інтерсіті “Краматорськ-Київ” — це єдиний швидкісний потяг, який зараз поєднує країну з її сходом. Цей потяг символізує зв’язок між війною й поверненням додому. Усі місця в ньому завжди мають бути заповнені. Тому команда “Frontline.Care” пропонувала “викупити” місце в потязі, тим самим надіславши донат на аптечку.

У межах цієї акції команда “Frontline.Care” зібрала 1 900 000 грн та придбала 350 індивідуальних аптечок.

“Суспільство та світова спільнота не забуває про військових”

Андрій прокоментував російські заяви про те, що українські військові не потрібні українській владі, суспільству та міжнародній спільноті:

Звичайно, це фейк, росіяни витратили мільйони доларів на поширення цього ІПСО. Теза про те, що військові нікому не потрібні, є абсолютно неприйнятною й неправдивою. Ми та наші колеги з волонтерської спільноти продовжуємо активно допомагати війську. Робимо фандрейзингові кампанії та інформаційно підсилюємо роботу один одного, щоб забезпечити ефективну роботу підрозділів ЗСУ”.

Frontline.Care волонтери_06

Фото: “Frontline.Care”

Співзасновник “Frontline.Care” наголосив на тому, що вони продовжують отримувати донати з-за кордону. Тобто, світова спільнота пам’ятає про те, що йде війна, та надає активну підтримку Україні.

Суспільство пам’ятає про військових та продовжує наголошувати владі на потребах та проблемах військових. Також створюються та ефективно працюють організації, які займаються правозахистом військових та ветеранів”, — зазначив він.

Варто зазначити, що ветеранам та ветеранкам допомагає правозахисний центр “Принцип”, про діяльність якого Східний Варіант писав раніше.

Frontline.Care волонтери_06

Команда “Frontline.Care”. Фото: “Frontline.Care”

***

Отже, російська теза про байдужість суспільства до військових є фейковою. Наразі працюють громадські організації, волонтерські ініціативи та проактивні українці й українки для того, щоб забезпечити військових усім необхідним. А діяльність “Frontline.Care” тільки підкреслює ефективність підтримки від населення.

Наразі можливо задонати на збір “Операція Dead MoroZ” та підписатися на сторінки “Frontline.Care” в соціальних мереж: Facebook, Instagram.

Вгору