«З диктаторами вмовляння не працюють»!: одесит-миротворець ООН розповів про власний досвід (фото)

Джерело:  usionline.com  /  17:19, 29 Травня 2023

Офіцер військової частини Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України тричі брав участь у складі миротворчих місій ООН в республіках Кот-д’Івуар і Конго в західній і центральній Африці

Тоталітаризм призводить до руйнування. Як фізичного - розвалу раніше створених благ цивілізації, знищення умов для нормального життя всередині країни, так і до ментального, психологічного спотворення населення, - стверджує гвардієць Сергій.

Сьогодні, 29 травня, відмічається Міжнародний день миротворців ООН. Поспілкувались з миротворцем з Одеси представники Групи інформації та комунікації Південного Одеського ТУ. Читайте матеріал на сайті Української Служби Інформації.

Офіцер військової частини Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України тричі брав участь у складі миротворчих місій ООН в республіках Кот-д’Івуар і Конго в західній і центральній Африці.

Гвардієць відмінно володіє англійською і французькою мовами, з дитинства мріяв стати миротворцем, і для цього закінчив військову академію Національної гвардії, продовжуючи вдосконалення знання мов і військової справи. Проходив спеціальну підготовку у Франції і Румунії, навчався в Європейському центрі стабілізації сил правопорядку і був одним із перших 4 українських миротворців ООН від системи МВС, які взяли участь у дворічній місії в республіці Кот-д’Івуар з 2009 року.

20 років в Африканській країні не проводилися вибори. Влада була окупована фактично диктатором, який ні за яких умов не хотів залишати посаду. Волевиявлення населення, яке прагнуло змін і розвитку, принижувалося терористичними методами. Миротворці ООН забезпечували дотримання прав людини, працювали з поліцією і жандармерією, брали участь у забезпеченні чесних і прозорих президентських виборів. Для цього навіть була задіяна українська військова авіація – гелікоптери, для встановлення миру, – розповідає Сергій, і посміхається: – До речі, по неофіційній інформації, в Кот-д’Івуар за «голову» українського пілота місцеві терористичні банди пропонували виплату до 100 000$, тому що знали про їх високу майстерність і надзвичайно боялися».

Сергій пишається тим, що українське військо стрімко змінюється. Багато років тісно працюючи з іноземними військовими він має досвід служби за стандартами НАТО, і говорить, що ми наближаємося до їх повного впровадження. Тисячі українських воїнів проходять навчання в європейських країнах, на полі бою відточують отримані навички і вже формують кістяк самої сильного і сучасного війська. Хоча процес змін розпочався забагато раніше до початку повномасштабного збройного вторгнення рф. Нація об’єднується і вчиться, щоб перемогти в боротьбі за існування.

З диктаторами вмовляння не працюють. Тільки сила. Щоб вижити, треба боротися, інакше ніяк. Той хто узурпував владу ніколи від неї самостійно не відмовиться. Спочатку терор поширюється всередині своєї країни. Далі – вбивства, гвалтування і спроби захоплення в рабство сусідніх, – розповідає Сергій, про те, з чим боровся за тисячі кілометрів від Європи, а зараз у себе вдома: – Бачив, як палять людей за прагнення до свободи і не міг уявити, що подібне може статися в Україні. Що в божевільному пориві втриматися при владі диктатор сусідньої держави зазіхне на наш суверенітет і свободу.

Між миротворчими місіями Сергій виконував службово-бойові завдання в районі ООС, в містах Маріуполь, Велика Новосілка та інших. Боронив землі Донбасу, і вже тоді знав, що ворог на цьому не зупиниться:

Росіяни – такі ж терористи, як і в Африці. Все відбувається за одним сценарієм. Міста, що вони руйнують, жахіття, які творять в тимчасово окупованих, це злість на те, що українці вільні, що не хочуть жити під гнітом тоталітаризму, як у них. Всі їх дії направлені на те, щоб залякати цивільних. Та з нами це не працює. Українці навпаки, стають сильніше. Ненависть до окупантів прибавляє люті.

За словами Сергія, підтримка українського війська населенням від початку АТО і тимчасової анексії Криму до сьогодні, явище масового волонтерства, партизанського спротиву не має прецедентів у світі, –

Гвардієць запевняє:

Все буде добре, інакше ніяк. Українці сильна і непереможна нація. Ми точно переможемо російську навалу і вийдемо на кордони 1991 року.

Вгору