З 9 грудня розшириться перелік обов’язкових для вакцинації професій

Источник:  uainfo.org  /  13:22, 8 Декабря 2021

При цьому міністр уточнив, що як тільки працівник отримає принаймні одне щеплення проти Covid-19, то підстав для відсторонення або продовження його відсторонення від роботи немає

З 9 грудня в Україні почне діяти новий розширений перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу є обов’язковою.

Правила щодо необхідності щеплення тепер стосуватимуться працівників центральних органів виконавчої влади та стратегічних підприємств, заявив під час брифінгу в середу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Так перелік обов’язкових для вакцинації від завтра доповнять:

  • працівники підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • працівники установ та закладів, що надають соціальні послуги;
  • працівники закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;
  • працівники підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (Укрпошта, Укрзалізниця та інші).

При цьому міністр уточнив, що як тільки працівник отримає принаймні одне щеплення проти Covid-19, то підстав для відсторонення або продовження його відсторонення від роботи немає.

«Отримання принаймні першої дози не вважається ухиленням або відмовою від вакцинації. У такому випадку він має бути допущений до роботи», - наголосив Ляшко.

Міністр зазначив, що станом на 8 грудня три регіони України перетнули позначку в 50 % вакцинованих дорослого населення принаймні однією дозою. Це місто Київ, Київська та Полтавська області.

Нагадаємо, з 6 грудня набули чинності нові карантинні правила для "жовтої" зони. Тепер і тут відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності у 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення.

Наверх