Втомлену дитину не варто змушувати йти на перший урок після нічної повітряної тривоги

Джерело:  censor.net  /  17:03, 18 Серпня 2023

Про це у Facebook повідомив міністр освіти Оксен Лісовий

Міністерство освіти рекомендує не відправляти дитину на перший урок, якщо вона почувається втомленою після нічної повітряної тривоги.

Про це у Facebook повідомив міністр освіти Оксен Лісовий, передає Цензор.НЕТ.

"Питання: що робити вчителю, який веде урок дистанційно, і в нього почалася тривога, а у дітей в класі ні? Звісно, перервати заняття та йти до укриття. Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе", - пояснив глава МОН.

За словами Лісового, детальніші рекомендації від Міністерства освіти та науки буде опубліковано незабаром.

"Чому наголошую на цьому? Бо це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного", - додав міністр.

Також, наголосив Лісовий, якщо дитина не виспалася через нічні повітряні тривоги і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок.

"Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше. Наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн.

Треба бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів. Якщо ж учень чи учениця пропускає самостійну чи контрольну, треба надавати можливість доскласти цю роботу. І загалом варто у навчальному процесі фокусуватися на головному, використовуючи усі переваги академічної свободи", - додав глава МОН.

Вгору