"Все іде за планом" і "у світі протестують проти НАТО". Які російські фейки поширюють на Донеччині

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:14, 22 Грудня 2022

Російські пропагандистські ЗМІ видали чергову порцію фейків про Україну. Цього разу вони стосувалися втрат в українському війську та наголошення на тому, що в росії все йде за планом

Росіяни не зупиняються ні на мить у просуванні дезінформації. Допомагають їм у цьому пропагандистські Телеграм-канали. Підготували для вас чергову порцію фейків з пабліків Донеччини.

Російські пропагандистські ЗМІ видали чергову порцію фейків про Україну. Цього разу вони стосувалися втрат в українському війську та наголошення на тому, що в росії все йде за планом. Але ось над обґрунтуванням своїх брехливих тез їм ще не завадило б попрацювати.

«Східний варіант» традиційно промоніторив Телеграм-канали Донеччини та підготував для вас фінальний у цьому році матеріал зі спростуваннями російських фейків за 17—21 грудня.

Брехня про українських героїнь

Фейк про 50 тисяч загиблих українських військовослужбовиць з'явився в одному з маріупольських Телеграм-каналів. Там наводять абсурдні цифри про кількість жінок в армії:

«В ЗСУ було 57 тисяч жінок, однак залишилось лише 6 тисяч…»,пишуть пропагандисти.

Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков навів реальні цифри втрат серед українських військовослужбовиць.

«Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на війні з окупантами загинула 101 жінка-військовослужбовиця», — заявив він під час шостого жіночого форуму.

Ще 50 захисниць, за словами міністра, вважаються зниклими безвісти, а 100 отримали поранення.

Також Рєзніков зазначив, в лавах Збройних сил наразі служать 59 786 жінок. Водночас 18 тисяч жінок є цивільними працівницями у ЗСУ. 41 тисяча жінок обіймають саме військові посади і 5 тисяч перебувають безпосередньо на передовій.

Як відомо, за час повномасштабної війни 350 жінок відзначені державними нагородами. Дві військовослужбовиці отримали звання Героїв України посмертно. Це Інна Дереусова та Катерина Ступицька.

Виправдати війну будь-якою метою

«Все іде за планом», «російська армія досягає мети». Такі наративи поширює Москва, аби запевнити свого "внутрішнього споживача" у тому, що розв'язана в Україні загарбницька війна є абсолютно виправданою.

Ці ж меседжі підхоплюють і Телеграм-канали Донеччини. Зокрема, вони відреагували на ракетну атаку 16 грудня по різних містах України.

«У п'ятницю по системах військового управління, оборонно-промислового комплексу і забезпечуючих їх об'єктах енергетики України завдано масованого удару високоточною зброєю великої дальності повітряного і морського базування. Мета удару досягнута. Всі назначені об'єкти уражені», — написали пропагандисти, процитував міністерство оборони рф.

Житловий будинок, зруйнований росіянами у Кривому Розі

Житловий будинок, зруйнований росіянами у Кривому Розі

Однак, вони промовчали про те, що ЗСУ того дня знищили майже 80% російських ракет. А від російської атаки загинули п'ятеро цивільних людей в Кривому Розі. Там російська ракета влучила в житловий будинок, де перебувала сім'я з півторарічним малюком. Усі загинули. Ще двоє загиблих — також мешканці цього будинку.

Якщо причина протестів не подобається, можна її змінити

Росіяни знову намагаються видати бажане за дійсне. Цього разу вони «розгледіли» страйк проти НАТО в Брюсселі, хоча насправді причина страйку зовсім в іншому.

«Тисячі бельгійців вийшли на вулиці Брюсселя, виступаючи проти НАТО та зростання цін в країні. В Бельгії десятки тисяч мирних жителів вийшли на протести, не підтримуючи сьогоднішню політику влади», — пишуть у проросійських Телеграм-каналах Донеччини.

У цьому повідомленні є лише частина правди. Бельгійці дійсно вийшли на протест, але їхня основна вимога — підвищення зарплат, а не зміна політики НАТО, як цього хочуть пропагандисти.

Протести у Брюсселі

Протести у Брюсселі Фото Reuters

Зазначимо, що влітку був аналогічний мітинг людей в Брюсселі. Тоді вони чітко заявляли: через інфляцію в майже 9 відсотків грошей для прожиття людям не вистачає. Тоді уряд обіцяв індексувати зарплату й знизити податок із продажу газу, електроенергії та палива до кінця року. Ймовірно, цього не зробили.

Однак, після літнього мітингу проросійські ресурси так само поширювали подібні фейки.

Березневе відео зійде за нове

Аби підтвердити успіхи російських військових в Україні, пропагандисти публікують старі відео обстрілів Києва. Відтак, відео з пожежею на київському підприємстві автори донецького Телеграм-каналу підписали:

«Наслідки удару по заводу «Антонов» у Києві. Підприємство займається авіаційною промисловістю».

Однак, як показав моніторинг, це відео обстрілів заводу Антонов датоване березнем цього року, коли росіяни мали невдалу спробу захопити Київ.

Чергові марні намагання пропагандистів спотворити реальність.

***

Цим матеріалом «Східний варіант» завершує цикл цьогорічних спростувань російських фейків у Телеграм-каналах Донеччини. Однак, поки триває війна на полі бою, триватиме й інформаційна війна росії проти України. Відтак, важливо зберігати критичне мислення, особливо коли мова йде про «новини з росії».

Вгору