Олена з позивним «Ліса» присвятила 7 років службі в поліції. Вона втратила все у Маріуполі з приходом окупантів. Аби відплатити ворогу за своїх побратимів, жінка стала оператором БпЛА полку «Сафарі».
Олена з позивним «Ліса» присвятила 7 років служи в поліції, нині вона операторка БпЛА полку «Сафарі»/ Колаж "Вчасно"
Боротьба з російськими окупантами триває не з початком повномасштабного вторгнення, а ще з 2014 року. З того часу й донині українці стоять на захисті нашої держави. Сім років службі присвятила поліцейська Олена з позивним «Ліса».
Після другого року вторгнення росіян на Донеччину, жінка підписала контракт зі Збройними силами України, потім пішла служити в патрульну поліцію, нині вона — оператор БпЛА полку «Сафарі» бригади Національної поліції «Лють», пише Нацполіція Донеччини.
Родом поліцейська з Костянтинівки. Після закінчення школи вона переїхала до Маріуполя, де мешкала і працювала до повномасштабного вторгнення.
«Там я знайшла друзів — патріотів до мозку кісток. Ми з ними постійно обговорювали ситуацію на Донеччині, а коли зрозуміли, що ця війна надовго, ухвалили рішення піти служити до лав ЗСУ і взяти участь в антитерористичній операції», — розповідає Олена.
Згодом контракт дівчини із ЗСУ закінчився, і приблизно у цей же час у Маріуполі з’явився підрозділ патрульної поліції.
«Я чітко зрозуміла — мушу йти в патрульні й стати корисною для суспільства. Тим паче у такий складний для нас усіх час. Я вже сім років працюю в поліції й не збираюсь відступати від своєї місії — служити українському народові», — додає поліцейська.
Дівчина служила у місті до того, як росіяни його знищили та окупували.
«Мені довелося залишити окупований Маріуполь, після чого я впала в емоційну яму, адже втратила повністю все, чого набула, — каже Олена. — Найбільше шкода друзів-поліцейських, військових, які до останнього боронили місто. Багато з них загинули й стільки ж потрапили в полон після виходу з „Азовсталі“. Дізнавшись про створення штурмової бригади „Лють“, я зрозуміла, що маю бути тут і відплатити ворогові за своїх побратимів, які загинули при обороні Маріуполя. Вороги їх знищили, але не перемогли».
Поліцейська розповідає, що в «Люті» зібрані справжні майстри своєї справи.
«Вони добре вміють воювати, одні з них — штурмовики „Сафарі“, заряджені нести смерть окупантам. Я про них чула давно. Тому, як тільки з’явилась можливість, я зареєструвалась на проходження конкурсу в „Сафарі“. Тепер я тут, і виконую функції операторки БпЛА», — додає Олена.
Ділиться, що вирішила пов’язати себе з безпілотними літальними апаратами, бо, на її думку, за ними — майбутнє.
«Сьогоднішня війна — війна технологій. БпЛА, або ж дрони, бачать те, що не може бачити людина, — пояснює поліцейська. — Вони допомагають і в розвідці, і в знищенні ворогів. До цього ніколи не мала з ними справи, і ніколи не могла уявити, наскільки ці „пташки“ корисні на фронті. Вони багатофункціональні. Дрони допомагають прокладати безпечний шлях нашій піхоті до ворожих позицій і назад, розвідувати ворожу територію, а головне — нести смерть ворогам».