Волонтер, яка прихистила 200 собак і котів: Врятувати всіх я не можу, але шанс даю кожному

Джерело:  kp.ua  /  11:38, 9 Грудня 2023

Тварин Лілія Король лікує, стерилізує, годує – і шукає нових господарів. Щоправда, із пошуками під час війни стало тяжко. Благо з лікуванням та утриманням допомагають фонди та окремі добровольці

Лілія Король зі Жмеринки тварин любила завжди, але якщо раніше кількість її улюбленців не перевищувала п'яти-шести «хвостів», то зараз її великим двором у 15 соток майже в самому центрі Жмеринки бігає більше сотні собак і котів. Ще стільки вона зуміла прилаштувати з початку війни.

Волонтер, яка прихистила 200 собак і котів: Врятувати всіх я не можу, але шанс даю кожному

Взяла, щоб відволіктися від проблем

Лілія Король почала займатися зооволонтерством, щоб

Лілія Король почала займатися зооволонтерством, щоб "утекти" від проблем. Фото: facebook.com/lili.korol.9

https://www.facebook.com/100024135791129/videos/762906332300521/

Те, що її дві домашні собачки і стільки ж котів уже не рятують від депресії, яка дедалі частіше накочує, жінка зрозуміла після того, як з інсультом звалився її батько. Чоловік потребував догляду, і похмурий настрій через його хворобу все частіше охоплював Лілію. Каже, щоб не збожеволіти, вирішила взяти ще тварин.

Незабаром до її двору потяглися діти і дорослі, що несли в руках малят. То знайшли в парку пакет із цуценятами, то хворе кошеня… Сарафанне радіо в короткі терміни перетворило двір Лілії на неофіційний притулок тварин – їх несуть цілодобово, і навіть уночі Лілія не відмовляє у прийомі. Більше того, у мерії дають її адресу.

Тварин Лілія Король лікує, стерилізує, годує – і шукає нових господарів. Щоправда, із пошуками під час війни стало тяжко. Благо з лікуванням та утриманням допомагають фонди та окремі добровольці. Наприклад, один із підприємців регулярно привозить кістки та м'ясні обрізки. Це рятує – на пенсію сотню, хай і собачо-котячих, ротів не потягнеш. Доводиться витрачати на них і свої кровні.

Як не допомогти такому малюку, на яке в житті не чекає нічого хорошого? Фото: facebook.com/lili.korol.9

Як не допомогти такому малюку, на яке в житті не чекає нічого хорошого? Фото: facebook.com/lili.korol.9

«Знаю, що дратую сусідів»

Лілія зазвичай не відмовляє людям, хоча зізнається – брати нових постояльців уже нема куди. Зі збільшенням кількості їх навіть стало важко вигулювати. Добре, що двір великий – всі на волі, окрім хворих чи старих. Собаки – не агресивні, максимум – облають, хто зайде в двір.

– Беру всіх. А куди їх? Хто їх лікуватиме? Сказати, чи що, дитині: «Іди поклади, де взяв, нехай там подихає», коли вона напівмертве кошеня приносить, – зітхає у розмові з KP.UA Лілія Король. – Мене вже навчили ставити крапельниці, катетери. Ось днями принесли – до овочевої сітки замотали двох цуценят та викинули. Я розумію, що не можу всіх урятувати, але шанс треба дати кожному.

Сусіди допомагати не викликаються - або байдужі, або агресивно ставляться до господині двору, який постійно «гавкає».

- Говорять: «Куди тобі стільки тварин?!» - Відповідаю: «Ну так візьміть до себе пару», - зазначає Лілія. – Я знаю, що дратую деяких, але що робити? Інакше б вся ця зграя блукала містом, гризла дітей і дорослих. Якщо відмовлю – їх викинуть, і все одно потім хтось принесе їх до мене.

Лілія має свою філософію. Вона вважає, що якщо людина забирає звичне довкілля у тварин, вона зобов'язана про них подбати.

- Ми забираємо їхню територію, де вони повинні жити, будуємо будинки та квартири, - переконана Лілія. - Якщо собака чи кіт раніше у природі могли щось знайти, то зараз де вони на асфальті можуть полювати? Їсти і жити хочуть усі. Вони ж не винні, що народились.

До війни кількість тварин, яких доглядала Лілія, не перевищувала 30-40. Але після повномасштабного вторгнення цифра різко стрибнула вгору - тікаючи від бойових дій, а потім і від потопу після підриву Каховської ГЕС, люди просто залишали своїх вихованців за хвірткою.

Бандитка із Бучі. Фото: facebook.com/lili.korol.9

Бандитка із Бучі. Фото: facebook.com/lili.korol.9

«Хвостів» із Херсонщини забрали, а з Бучі – ні

Сьогодні у неї живуть 87 собак і більше 30 котиків.

– Собачок із Херсонської області я прилаштувала, – розповідає Лілія Король. - У мене ще залишаються три собачки з Бучі - їх військові вивезли, коли йшли на ротацію. Тоді це були цуценята – їх відвезли до клініки, вони хворіли. А потім клініка попросила мене їх забрати – не було куди подіти.

Руденькі Бандитка і Плюша та тигрового забарвлення Ді все ще шукають господарів. Лео Лілія буквально витягла з пазурів смерті – його, обтягнутий шкірою скелет, вона знайшла у травні. Шансів не давали навіть ветеринари, але – витягли… Зараз у нього все добре – дружить із «пенсіонером» Мухтаром, якому Лілія подарувала гідну старість.

Багато собак і котів, якби не ця жінка, напевно б загинули. Наприклад, Барбос із хворим серцем чи Барні – його переїхала машина, після чого він так і не став на лапи. Пересувається коляскою – її допоміг купити фонд.

- Зрозуміло, що для таких собак навряд чи знайдеться добрий господар, - зітхає Лілія. – А поганим я нікого не віддаю. Одного собаку мені повернули в такому виснаженому вигляді, що я ледь не знепритомніла. Запитую: «Ви його хоч годували?!» Відповідають: «Та їсть як не в себе!». Як цьому повірити…

Цих малюків знайшли у лісі у овочевій сітці. Фото: facebook.com/lili.korol.9

Цих малюків знайшли у лісі у овочевій сітці. Фото: facebook.com/lili.korol.9

До кішок більше вимог

Лілія Король зазначає – до кішок претенденти на улюбленців виставляють більше вимог, ніж до собак. Потрібне певне забарвлення, пухнастість, навіть порода. І беруть їх менше.

- Одного віддаси, але натомість принесуть п'ять, - продовжує наша співрозмовниця. – Ось дзвонять, кажуть: «У мене пекінес народила, чи можете п'ять цуценят забрати?». Кажу: "Можу, тільки заберіть у мене 80 собак". Я вже два роки стерилізую собак – домовляюся з клінікою у борг, потім збираю та віддаю чи шукаю фонди. Сподіваюся, після війни у людей з'явиться більше стабільності, і вони більше цікавитимуться тваринами.

Одна з новачків – кішка, яку викинули із п'ятого поверху. У неї епілепсія – її хитає з боку на бік. Лікує уколами.

– Коли її принесли, вона вся вібрувала, зараз уже краще, – зазначає Лілія.

Амура принесли посеред ночі – це сліпий пес, який вештався дорогою між машинами. Зараз – добрий охоронець.

– Навіть така тварина виконує функції охорони, але люди цього не розуміють, – продовжує волонтер. - Але захищатиме собака тільки, якщо ти до неї добре ставишся.

Добре, що під час війни знаходяться благодійники, які допомагають купити корм. Але бажаючих знайти друга, порівняно з карантинними часами, набагато менше…

Цуценята та кошенята дружать між собою. Фото: facebook.com/lili.korol.9

Цуценята та кошенята дружать між собою. Фото: facebook.com/lili.korol.9

Як допомогти?

Карта 5168 7520 0580 6255

Стань другом для чотирилапого!

Контакти Лілії Король 097-758-95-93

Волонтер Олена - 096-318-36-67

Вгору