Документальний фільм буде розповідати про період розбудови промислового Донбасу європейцями з 1870-х по 1920-і роки, повідомляє офіційна сторінка проєкту.
Корній Грицюк є режисером документальних фільмів «2020: Безлюдна країна» та «Поїзд «Київ — Війна» що були представлені на кінофестивалях «Molodist Kyiv International Film Festival» та «Kharkiv MeetDocs». Вони успішно пройшли в українському прокаті. Наразі він продовжує створювати історії про свій рідний, український регіон.
Корній Грицюк / Фото: Ben Zion Lazarevych
«Мені особисто, як людині, яка народилася у Донецьку, і якій болить все, що сьогодні відбувається на Донбасі, дуже хочеться не тільки повернути землякам їх історію, але й поділитися нею з іншими українцями, — говорить Корній Грицюк. — На жаль, радянські та пострадянські міфи про героїв-робітників комуністичної індустріалізації, бандитів з Донбасу, „мешканців особливого регіону“ або нащадків „царських зеків“ дуже глибоко увійшли в голови не лише мешканців Донбасу, але й у голови людей з інших частин України. Тому, мені здається, є дуже важливим відкрити цю територію не тільки для місцевих, а змінити в цілому ставлення до неї в українського суспільства. Ми спробуємо зробити об’єктивний історичний документальний фільм, та віднайти відповіді не лише на питання сьогодення, але й на те, що нам робити далі. Бо, як відомо, і на прикладі Донбасу ми це бачимо особливо яскраво, — хто не знає свого минулого, той немає й майбутнього».
На цей час команда проєкту працює над драматургічною структурою стрічки та збирає архівні матеріали періоду розбудови промислового Донбасу європейцями з 1870-х по 1920-і роки: фотографії, документи, листи, сімейні історії та спогади.
Всіх, хто має документі та фото того періоду і може поділитися інформацією, автори проєкту просять брати участь у створенні фільму.
Звертатись можна в особисті повідомлення на сторінці фільму: https://www.facebook.com/eurodonbasmovie.ua/