“Повертаємо своє” – під таким гаслом з 1 липня у Києві, Донецькій та Луганській областях стартує інформаційна кампанія, яка нагадає, як 5 років тому наші воїни визволяли міста на Сході України від окупації,передає “Укрінформ”.
Що це за кампанія?
Програму заходів презентували Інститут національної пам’яті та Національний музей історії України у Другій світовій війні.
“Гаслом інформаційної кампанії є “Вертаємо своє!” – ми говоримо про повернення територій, повернення людей і повернення свободи на наші землі, які тимчасово окуповані ворогом. Таким чином ми вшановуємо всіх, хто брав участь у визволені від російської окупації двох третин території Донбасу”, – зазначили в Інституті національної пам’яті.
Соціальна реклама про ті важливі події буде поширена по всій Україні за співпраці з Мінінформполітики і КМДА.
Зокрема, у Києві відкривається фотовиставка “Вертаємо своє” за мотивами робіт фотокореспондентів агентства.
Інша велика виставка – з артефактами – до 5-ї річниці визволення міст Сходу України буде відкрита 3 липня о 12.00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Того ж дня пройде спеціальний показ фільму “Маріуполь. Український форпост” – про події лютого-червня 2014 року та визволення міста від російських окупантів 13 червня 2014 року. Показ відбудеться в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (майдан Незалежності, 2) за участю авторів стрічки – продюсера Дмитра Ткаченка та режисера Тараса Підгірняка. Початок о 19.00.
Як відзначать на Донбасі?
На Донеччині 4 липня відбудеться відкриття виставки “Донбас: переPROчитання образу” та мітинг до 5-ї річниці визволення міст Донбасу.
“Це виставка, що буде презентована на горі Карачун, розповідає про мало знані саме українські сторінки історії Донбасу, починаючи від давніх часів аж до наших днів, яка заперечує один з ключових міфів радянської і сучасної російської пропаганди про те, що нібито Донбас завжди був російським”, – наголосили в Інституті..
У Слов’янську, у Центральній бібліотеці імені М.Петренка, 4 липня відбудеться презентація книги свідчень жертв і свідків російської окупації у Криму “Люди “сірої” зони” та книги спогадів жінок-військовослужбовців, що брали участь у бойових діях у складі ЗСУ та добровольчих підрозділів у 2014 – 2018 рр., “Дівчата зрізають коси”, а також пройде кілька лекцій для військових.
А 5 липня на головній площі Слов’янська відбудеться відкриття меморіальної дошки загиблим у російсько-українській війні.
Цього ж дня у Дружківці на Донеччині відкриють музей-меморіал “Спротив українського Донбасу окупаційним режимам” у будівлі-в’язниці КДБ, де свого часу сиділи відомі українські дисиденти, зокрема Олекса Тихий і Микола Руденко, а в 2014 році була катівня “ДНР”, через яку перейшли сотні новітніх українських політв’язнів.
На завершення заходів на Луганщині у Сєверодонецьку з нагоди 5-ї річниці визволення міст Донбасу 22 липня відбудеться масштабний мандрівний фестиваль “Історія.UA”. Крім заходів, присвячених цікавому донесенню історії України, передбачається великий концерт за участі гуртів “Фіолет” і “Танок на майдані Конго”.
“Ми переконані, що незабаром наші виставки й концерти ми будемо презентувати в Донецьку, Луганську і навіть у Севастополі. Ми розуміємо, що це не станеться само по собі, що для цього потрібна, зокрема, і готовність українського війська. І для цього потрібне постійне нагадування про те, що в Україні – війна, постійне нагадування про тих героїв, які віддали свої життя у цій війні. Це й спонукає нас до розгортання цієї інформаційної кампанії”, – підкреслив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.