Верховний суд повернув захоплену рейдерами пляжну ділянку нацпарку на Одещині!

Джерело:  usionline.com  /  17:51, 23 Серпня 2023

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів одеський еколог Іван Русєв

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду залишив в силі постанову апеляційного суду - відповідно рішенню вищої інстанції орендодавці повинні повернути захоплену землю нацпарку «Тузлівські лимани». Мова йде про пляжну ділянку, яку на початку 2000-х одне із підприємств взяло в оренду у держави, а потім передало у суборенду для забудови, після чого орендатори намагалися піти за процедурою відчуження земель для подальшої їх повної забудови.

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів одеський еколог Іван Русєв.

За його словами, днями Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду залишив в силі постанову апеляційного суду про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки природно-заповідного фонду і пляжної зони державі.

Колегія суддів у складі Тетяни Дроботової, Юрія Чумака та Надії Багай залишила в силі постанову апеляційного суду. Ця справа – прекрасний приклад спільної роботи держави – Парку, Одеської Обласної Прокуратури, Офісу Генерального прокурора, Білгород-Дністровської окружної прокуратури, а також громадськості, ГО «Зелений лист» та за підтримки фонду MATRA Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine, – зазначив Русєв.

Захоплення ділянки розпочалось у 2006-2009 роках, розповів еколог. Одне з підприємств попросило та потім отримало у держави в оренду землі пляжу в межах 1-го км Тузлівського пересипу для розміщення «об’єкту стаціонарної рекреації». У 2014 році на цій ділянці пляжу озера Бурнас та Чорного моря розпочали самочинне будівництво.

Без дозвільних документів та без виділення землі тому хто будує, однак без перешкод зі сторони того, хто орендує землю. Для «прикриття» той хто орендує і той хто будує укладають договір суборенди землі 2014 року, однак не реєструють його (що обов’язково на той час для початку офіційних орендних відносин), – йдеться у повідомленні.

Однак вже у 2016 році договір суборенди зареєстрували, у той час було отримане рішення суду, який затвердив мирову угоду щодо «об’єкта незавершеного будівництва», на підставі цього рішення відбувається первинна реєстрація права власності.

Протягом певного часу «об’єкт» декілька разів змінював власника і нарешті з’являється в реєстрі як закінчений. Після цього власник заявив о своїх правах земельну ділянку пляжу під «об’єктом» за принципом «ділянка слідує за власником будівлі».

За рішенням суду Верховного суду договір оренди землі в межах 1-го км Тузлівського пересипу розірвано. Ділянку природно-заповідного фонду пляжної зони прибережної захисної смуги орендодавці повинні передати державі, а саме під охорону нацпарку «Тузлівські лимани».

Вгору