Великобританія поставила Україні крилаті ракети великої дальності

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:39, 11 Травня 2023

"Україна має право захищатися. Використання Storm Shadow дозволить Україні відтіснити російські сили, що перебувають на суверенній території України", - додав він. Ракети передані безкоштовно

Ракета має дальність стрільби понад 250 кілометрів.

Великобританія поставила Україні крилаті ракети великої дальності Storm Shadow Це зробили перед очікуваним контрнаступом.

Про це з посиланням на високопоставлених західних чиновників повідомляє CNN.

Про це заявив міністр оборони Бен Уоллес, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Sky News, інформує UAINFO.org.

"Сьогодні я можу підтвердити, що Великобританія безоплатно передає Україні ракети Storm Shadow. Storm Shadow - це ракети великої дальності, призначені лише для високоточних ударів", - сказав він.

За його словами, Storm Shadow доповнять вже подаровані системи великої дальності, у тому числі ракети HIMARS та Harpoon, а також власну крилату ракету України "Нептун" та засоби більшої дальності, передані іншими країнами.

"Україна має право захищатися. Використання Storm Shadow дозволить Україні відтіснити російські сили, що перебувають на суверенній території України", - додав він.

Storm Shadow — це крилата ракета великої дальності зі стелс-можливостями. Вона спільно розроблена Великобританією та Францією і зазвичай запускається з повітря.

Має дальність стрільби понад 250 км, або 155 миль. Це трохи менше за 185-мильну здатність армійських тактичних ракетних систем «земля-земля» (ATACMS) американського виробництва, про які Україна давно просила.

Важливо те, що Storm Shadow має радіус дії, щоб завдати глибоких ударів по контрольованій росією території на сході України. Західний чиновник повідомив CNN, що Велика Британія отримала запевнення від українського уряду, що ці ракети будуть використовуватися лише в межах суверенної території України, а не всередині росії.

Офіційні особи Великої Британії часто робили публічні заяви, в яких називали Крим суверенною територією України, описуючи його як «незаконно анексований».

А в Україні інженери з волонтерського конструкторського бюро PARS та волонтери ГО «Відсіч» створюють бойову ракету «Трембіта». Вона зможе уразити об’єкти ворога на відстані 140 км та виснажити засоби ППО ворога.

Вгору