Відомий артист з Одеси Коля Серга служить в ЗСУ, гастролює на «нулі», та жалкує про кар’єру у росії

Джерело:  usionline.com  /  18:01, 8 Квітня 2024

Про це він розповів у документальному фільмі від Суспільне Культура «Русифікація в стилі поп»

Відомий в Одесі музикант, співак, актор, поет та телеведучий Коля Серга після 2014 року, коли росія вже анексувала Крим та розпочала війну на Донбасі, брав участь у багатьох проєктах в росії. В тому числі він з ще одною одеситкою, Регіною Тодоренко, вів дуже популярний проєкт «Орел та решка». Але з початком повномасштабного вторгнення Регіна закрила очі на страждання українців та прийняла громадянство рф, а Коля навпаки - вступив до лав ЗСУ. Зараз, вже старший лейтенант ЗСУ, Коля Серга дуже жалкує про те, що десять років тому безтурботно ставився до анексії Криму та агресії рф в України.

Про це він розповів у документальному фільмі від Суспільне Культура «Русифікація в стилі поп».

У 2009 році Коля Серга став учасником «Фабрики зірок», дійшов до фіналу й став дуже популярним, в тому числі й в росії. У 2011 році Коля вже з гуртом «The Коля»
на «Новій хвилі» у Юрмалі виграє приз глядацьких симпатій, спеціальний приз від «Муз ТВ» і контракт з компанією Ігоря Крутого «АРС Мьюзік». У 2013 році він стає ведучим мегапопулярного шоу «Орел та решка». Вже після 2014 року він продовжив гастролювати росією і будувати кар’єру в москві, де й оселився. У серпні 2015 року він був ведучим фестивалю в тимчасово окупованому Криму.

Лише у 2020 році артист повернувся до України та переїхав з Одеси до Києва.
З початком повномасштабного вторгнення у Колі Сергі «відкрилися очі на росію».

Я не сприйняв анексію Криму. Я не сприйняв початок війни. І це була дуже інфантильна позиція. Якби я розумів, що відбувається, чи вчинив би я інакше? Так, я б вчинив інакше. Я був би на Майдані серед кращих людей. Я занурився у вивчення української літератури. І мені одразу попався Микола Хвильовий — Арабески. Я прочитав, і був приголомшений. Я сидів, і в мене сльози текли по щоках від того, що я зрозумів, що мене просто обманули. Ну це… вау, це світовий рівень, — зі сльозами на очах сказав Коля Серга.

З самого початку повномасштабного вторгнення артист намагався достукатися до своїх колишніх російських друзів, але зараз зрозуміло, що все це було марно. Тоді Микола взагалі перестав спілкуватися російською.

Мій перехід був різкий — я собі заборонив спілкуватися російською мовою. Наприклад, у мене була колись пісня, називалася Бога слід. Така балійська пісня. Насправді в порівнянні дуже легко любити життя без війни, але коли з’являється війна, і ти… глобальна картина доповнюється, і ти бачиш не Бога слід, як у тій пісні, а Бога тінь, — розповів він.

Крім відмови від російської мови, Коля вступив до лав ЗСУ та започаткував так званий «Культурний десант» на підтримку психологічного стану військовослужбовців, особливо тих, які знаходяться на передовій.

Після війни артист планує залишитися у ЗСУ, щоб працювати з ветеранами та далі розвивати проєкт «Культурний десант».

https://www.instagram.com/thekolya/?utm_source=ig_embed&ig_rid=725d4129-500a-4d80-8b73-c7454549e67d

Вгору