Відомі українці закликали киян брати безхатніх тварин із притулків

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:29, 4 Жовтня 2023

4 жовтня, відзначається Всесвітній день тварин, який у цьому році проходить під гаслом «Великий чи маленький – любимо їх усіх». Взяти безхатнього кота чи собаку з притулку закликали співачка Lama та акторка Ріта Бурковська, які відвідали міський тимчасовий притулок «Виставковий центр», де на новий дім чекає близько 50 тварин

Забрати кота чи собаку з притулку закликали співачка Lama та акторка Ріта Бурковська.

Сьогодні, 4 жовтня, відзначається Всесвітній день тварин, який у цьому році проходить під гаслом «Великий чи маленький — любимо їх усіх».

З цієї нагоди співачка Lama та акторка Ріта Бурковська, які відвідали міський тимчасовий притулок «Виставковий центр», де на новий дім чекає близько 50 тварин. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації та зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Олександр Возний з дітьми. Фото: Михайло Криволапов

«Сьогодні ми тут, у цій чудовій компанії, нагадуємо киянам і жителям інших українських міст, що не купувати тварину, а взяти її з притулку — це гарна ідея, — зазначив Олександр Возний. — По-перше, це безкоштовно. По-друге, благородно, адже ви рятуєте життя та звільняєте місце для іншого кота чи собаки, яким дуже потрібна допомога. Однак, навіть якщо ви не готові взяти на себе таку відповідальність, завжди є можливість стати волонтером і допомагати притулку доглядати за тваринами, даруючи їм свою турботу».

Наталя Дзеньків. Фото: Михайло Криволапов

Солістка гурту Lama Наталя Дзеньків, у якої вдома живе лайка Бетмен та дворовий пес Рижик, порадила майбутнім власникам собак або котів звернути увагу саме на безпородних тваринок. За її спостереженнями, вони дуже розумні, мають стійкіший імунітет і будуть вдячні своїм новим господарям до кінця життя.

Ріта Бурковська. Фото: Михайло Криволапов

Переможниця в номінації «Найкраща європейська акторка» престижної міжнародної премії Septimius Awards 2023 за роль у фільмі «Бачення метелика» Ріта Бурковська розповіла, що в неї є дві собаки, яких вона знайшла і подарувала їм новий дім. Один із них — метис вівчарки та тер’єра Белз — мешкав із господарями в Бучі, проте вони після початку повномасштабної війни виїхали, а тварина опинилася на вулиці.

Акторка наголошує, що в ці складні часи дуже важливо залишатися людяними та не забувати турбуватися як про власних, так і про безпритульних тварин, адже в багатьох випадках вони не мають шансів вижити без нашої допомоги.

Через заклад пройшло понад 700 тварин, більшість із яких вже знайшли новий дім. Фото: Михайло Криволапов

Притулок «Виставковий центр» було відчинено 31 березня 2022 року для тварин, які опинилися на вулиці через війну. За словами директора комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Сергія Сабурова, через заклад пройшло понад 700 тварин, більшість із яких вже знайшли новий дім.

Для того, щоб взяти тварину з притулку, потрібно пройти співбесіду з фахівцем з адопції. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 067-532-22-82, а також на сторінках притулку в Instagram та Facebook.

До теми: у столиці запрацював чат-бот для прилаштування безпритульних тварин. Він допоможе потенційним господарям обрати домашнього улюбленця з притулку.

Вгору