Вагоном метро у Києві незабаром почне керувати перша жінка-машиністка

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  18:22, 10 Червня 2024

У Київський метрополітен йдуть працювати жінки на різні спеціальності. Одна жінка наразі навіть навчається на машиніста

Про кадрову ситуацію та роботу із залучення нових фахівців сьогодні, 7 червня, на брифінгу розповів в.о. начальника комунального підприємства Віктор Вигівський.

Наразі в технічній школі триває підготовка майбутніх машиністів, серед слухачів – одна жінка. Ця група завершить навчання та вийде на лінію наприкінці цього року. Водночас найближчим часом ми оголосимо новий набір на курси машиністів. Сподіваємося, що до них долучаться як чоловіки, так і жінки. Загалом на підприємстві працює 41% жінок і 59% – чоловіків”, – зазначив посадовець.

За його словами, ситуація з браком фахівців у столичному метро пов’язана зокрема зі специфікою професії, адже метрополітен є вузькопрофільним підприємством і має багато специфічних вакансій, які вимагають не лише відповідної освіти, а й потребують безпосереднього навчання в умовах підприємства. Це стосується машиністів, енергодиспетчерів, слюсарів та поїзних диспетчерів. Загалом період адаптації спеціаліста до умов підприємства займає близько 12 місяців.

Крім того, дефіцит кадрів загострює вимушена міграція та мобілізаційна робота.

На сьогодні ми маємо більше 15% вакантних посад на підприємстві. Це вакансії слюсарів, токарів, електриків, машиністів метро”, – наголосив Віктор Вигівський.

Читайте також: Брак кадрів через мобілізацію та міграції. В Київському метрополітені дефіцит фахівців робітничих професій

Нагадаємо, метрополітен неодноразово заявляв про нестачу робітникі

Вгору