Кабінет міністрів затвердив стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки. Реформування дозволить покращити умови організації якісного, безпечного, збалансованого харчування у закладах освіти.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.
Новий підхід сприятиме формуванню у дітей здорових харчових звичок та дозволить знизити ризики неінфекційних захворювань (ожиріння, серцево-судинні хвороби тощо) у дорослому віці.
Реформа має чотири стратегічні цілі:
- організація якісного та безпечного харчування: закупівлі та фінансування;
- відновлення та модернізація харчоблоків закладів освіти з використанням новітніх технологічних процесів, покращення показників енергоефективності;
- забезпечення органів місцевого самоврядування та закладів освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування та сприяють формуванню в учнів здорових харчових звичок;
- впровадження нових норм харчування, меню, а також формування культури здорового харчування
«Стратегічна мета реалізації чотирьох цілей реформи — забезпечити різноманітне, збалансоване та якісне харчування в закладах освіти, сприяючи соціальному захисту вразливих груп населення та формуючи навички здорового харчування серед дітей і дорослих», — наголосили у відомстві.
Серед показників досягнення стратегічної мети:
- зменшення відсотка ожиріння серед дітей віком до 18 років;
- рівень задоволеності учнів харчуванням у закладах освіти;
- зміна харчових уподобань дітей шкільного віку;
- збільшення кількості учнів, які харчуються в закладах освіти;
- збільшення кількості комплексно модернізованих або відновлених харчоблоків
Реформа шкільного харчування в Україні розпочалася у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Попри пандемію та повномасштабну війну, за три роки вдалося створити дієвий механізм, який дозволяє кожному закладу освіти в Україні якісно змінити підходи до харчування учнів.
Зокрема, були розроблені технологічні карти страв для шкільного меню та харчування у дитячих садочках, відкриваються кулінарні хаби, де кухарі-тренери проходитимуть навчання та вчитимуть колег у регіонах.
В межах співпраці з міжнародними партнерами триває відбудова та модернізація шкільних кухонь та харчоблоків.