В поліції Одещини попередили містян про ще один вид шахрайства: створюють близнюків вашої карти

Джерело:  bilyayivka.city  /  17:41, 13 Березня 2023

Для такого виду шахрайства правопорушники використовують копію магнітної стрічки, що містить зашифрований ключ доступу до вашого рахунку

Одеська поліція попереджає громадян про новий вид шахрайства. Аферисти виманюють платіжні дані банківських карток, створюючи «картки-близнюки». Для такого виду шахрайства правопорушники використовують копію магнітної стрічки, що містить зашифрований ключ доступу до вашого рахунку.

Джерело: відділ комунікації поліції Одещини.

Що сталося: шахрайство відбувається в момент, коли люди звертаються до місць надання послуг (магазини, кафе, ресторани, аптеки тощо) та розраховується за отримані послуги чи товари своєю карткою, віддаючи її в руки персоналу. Якщо серед персоналу є шахраї, то вони сканують картку двічі. Перший раз через термінал банківської чи фінансової установи для відповідного розрахунку, а другий раз – через спеціальний скан, що зчитує індивідуальні дані. Після цього зловмисники виготовляють дублікат магнітної стрічки, який наклеюють на картку з відповідними параметрами, що дає їм можливість знімати гроші, які є на рахунку потерпілого.

Поліція пояснює, що запобігти такому шахрайству дуже просто: нікому не передавайте свою картку для розрахунку, завжди робіть це особисто і через офіційні банківські термінали. Якщо ж вже дали картку в руки іншій особі – не випускайте її з поля зору і слідкуйте за діями.

У випадку, якщо запобігти злочину не вдалося, зверніться в банк для блокування своєї картки та у поліцію для встановлення і притягнення до відповідальності правопорушника.

Вгору