В Освітньому парку в Арцизі посадили дерево, з якого роблять іконостаси

Джерело:  yug.today  /  16:11, 26 Грудня 2023

А нещодавно завдяки активним жителям та підприємцям в Освітньому парку облаштували доріжки у формі «Дерева життя», яке є оберегом народного мистецтва, а віднині й парку. Воно символізує саму структуру буття, зв’язок віків, родин та світу

На цьому тижні колектив Інклюзивно-ресурсного центру Арцизької міської ради посадив в Освітньому парку аризонський кипарис. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написала начальник відділу освіти Арцизької громади Людмила Жосан, передає інформаційне агентство «Юг.Today».

«У Візантії виявили, що комахи майже не вражають деревину з кипариса, і з цієї причини створювали іконостаси й писали картини саме з цього дерева. А римляни взагалі зберігали свої найцінніші сувої тільки в кипарисових скринях», – розповіла Людмила Петрівна.

Вона також подякувала інклюзивно-ресурсному центру за внесок у створення Освітнього парку та любов до природи і міста. До публікації авторка додала до відео з місця висадки.

Нагадаємо, у квітні поточного року в Арцизі навпроти будівлі міської ради заклали перший на півдні Одещини «Освітній парк». Така освітянська ініціатива дала старт в конкурсі від Арцизької міської ради «Green еко-простір».

Біля кожного зеленого насадження встановлять табличку з короткою інформацією про саме дерево й про людину, організацію або родину, яка його дарує Арцизу. Окрім того, в парку ведеться відеоспостереження.

До озеленення доєдналися найбільші міські садочки і школи, а також небайдужі містяни. Наприклад, 25 квітня, в Освітньому парку з’явилося перше сімейне дерево. Родина Бессараб висадила дерево гінко-білоба. У акції взяли участь батьки Дмитро й Олена та їх діти – Андрій, Ярослава та Ангеліна. А у липні було висаджено біля 200 ірисів елітних сортів, подарованих родиною Райчевих – Василем та Наталією.

А нещодавно завдяки активним жителям та підприємцям в Освітньому парку облаштували доріжки у формі «Дерева життя», яке є оберегом народного мистецтва, а віднині й парку. Воно символізує саму структуру буття, зв’язок віків, родин та світу.

Вгору