Третій малюк народився в родині жирафів Васі та Яші з одеського Біопарку, що на Тираспольському шосе.
Як розповів «Думській» директор Біопарку Дмитро Александров, самка завагітніла минулого літа і виношувала малюка довгих 15 місяців.
«Жирафеня планувалося ще до війни, — згадує Александров. — Якби ми знали, що почнеться повномасштабне вторгнення, ми б, звичайно, не зважилися на такий відповідальний крок. Незважаючи на серйозні проблеми з фінансуванням, ми підтримували раціон майбутньої мами, необхідний для того, щоб малюк народився здоровим і міцним. А ще вмикали у вольєрі музику, щоб заглушати виття сирени під час повітряних тривог. Ці тварини дуже чутливі до гучних звуків».
Попри те, що пологи були затяжними, малюк народився здоровим, хоч і трохи меншим за своїх старших братів: 170 см до кінчиків ріжок і близько 60 кг вагою.
«Яша змусила нас понервувати, — розповідає директор Біопарку. — Я це пов'язую з нервовим станом мами — весна була в нас досить галаслива. У мами все гаразд із молоком, жирафеня добре їсть, і це дасть йому змогу сформувати імунітет і спокійно перезимувати».
Малюка збираються назвати Мелманом — на честь героя відомого мультфільму.
Зазначимо, що війна серйозно позначилася на діяльності Біопарку — через скорочення доходів довелося закрити сафарі з левами. Дев'ять величезних кішок поїхали практично на батьківщину, в ПАР.
«Сафарі довелося закрити, — розповідає Дмитро Александров. — По-перше, у разі повітряної тривоги люди опиняються зачиненими в машині і не можуть швидко її покинути, по-друге, у нас було недостатньо коштів, щоб прогодувати таку кількість великих кішок. Щотижня ми витрачали 700 кг м'яса. Ми безкоштовно передали левів організації, яка займається, якщо так можна сказати, репатріацією левів. Було укладено контракт, у договорі прописали, що їх не використовуватимуть для комерції, для дресирування чи тим паче для полювання, і нам гарантують їхнє збереження. Зараз вони живуть у сафарі-парку Simbonga Game Reserve & Sanctuary у Південній Африці».