В Одеській області встановили наказ про особливий режим в’їзду та виїзду: деталі

Джерело:  bessarabiainform.com  /  17:06, 21 Червня 2024

Повний текст наказу приведено нижче

На початку червня цього року оперативно-тактичним угрупованням “Одеса” та Одеською обласною військовою адміністрацією спільно було видано наказ №13/18 від 07.06.2024 р. “Про встановлення особливого режиму в’їзду та виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів на окремих територіях Одеської області в умовах правового режиму воєнного стану”. А от наказ командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса» та начальника Олеської обласної військової адміністрації від 16 жовтня 2023 року N° 30 «Про встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів на окремих територіях Одеської області в умовах правового режиму воєнного стану» вже визнано таким, що втратив чинність. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.

Згідно з інформацією, вказаною в документі, зважаючи на високу загрозу для життя та здоров’я людей, спричинену збройною агресію проти України, з метою забезпечення громадської безпеки і порядку, збереження життя цивільних осіб, і беручи до уваги необхідність оздоровлення громадян, в області встановлюють особливий режим в’їзду/виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів на узбережжі Чорного моря, затоках, у внутрішніх морських водах в межах пляжних зон та на територіях пляжних зон, розташованих у межах прибережної захисної смуги Чорного моря на території Одеської області (далі – пляжні зони).

Зокрема, перебування, пересування, вхід/вихід громадян, іноземців та осіб без громадянства, в’їзд/виїзд транспортних засобів заборонити за наступних умов.
– під час повітряної тривоги (з початку сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» до сигналу «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ».
– за наявності у воді або на ділянках узбережжя підозрілих предметів (мін, снарядів, інших засобів вогневого ураження).
– у темну пору доби, але не пізніше 20:00 год і не раніше 08:00 год.
– до урізу води ближче ніж 10 метрів під час шторму від 2-х балів і вище.

– на берегозахисних спорудах у вигляді бун, траверсів, пірсів, хвилеломів, окрім працівників рятувальної служби та спостерігачів за виявленням підозрілих предметів (мін, снарядів, інших засобів вогневого ураження).
– поза межами визначених зон для купання (позначених буями), окрім працівників рятувальних та водолазних служб.

В той же час, згідно з наказом дозволяється перебування, вхід/вихід (в’їзд/виїзд) військовослужбовців Збройних СИЛ України, Держспецтрансслужби,
Національної гвардії, Держприкордонслужби, представників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників СБУ, працівників ДПС, ДМС, ДСНС, їх перевезення транспортними засобами спеціалізованого призначення, перевезення військових вантажів та осіб із зброєю і боєприпасами на територію/з території, де встановлено особливий режим, за умови урахування обстановки, яка склалася, наявності сил та засобів, визначених завдань, бойового розподілу підрозділів, місць їх дислокації відповідними командирами (начальниками) та за погодженням з комендантом на підставі службових посвідчень, посвідчень про відрядження, дорожніх листів та документів на вантаж.

Власникам та користувачам приміщень, земельних ділянок, розташованих у межах територій, визначених пунктами 1 та 3 цього наказу, потрібно забезпечити дотримання заборон, визначених пунктами 2 та 4 цього наказу відповідно, а також організацію господарської діяльності, з урахування вимог цього наказу. І не забувати негайне повідомляти органи ДСНС України та/або Національної поліції у разі виявлення підозрілих предметів (мін, снарядів, інших засобів вогневого ураження).

Окремо варто звернути увагу, що згідно з наказом, патрулям на території, де встановлено особливий режим, в установленому законодавством порядку надано право:
– затримувати і доставляти до органів або підрозділів Національної поліції осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення.
– вилучати в осіб предмети, які є знаряддям, засобом або предметом правопорушення, і передавати їх органам або підрозділам Національної поліції.
– перевіряти в осіб документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та перепустки, а у разі їх відсутності – затримувати відповідних осіб та доставляти до органів або підрозділів Національної поліції для встановлення особи; за потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, які перевозяться зазначеними особами.
– тимчасово обмежувати або забороняти на вулицях та дорогах, окремих ділянках місцевості та в інших громадських місцях перебування або пересування осіб, рух транспортних засобів, зокрема транспортних засобів іноземних, консульських установ чи представництв міжнародних організацій; виводити осіб з окремих ділянок місцевості та об’єктів, евакуйовувати транспортні засоби.
– входити (проникати) на територію та у приміщення підприємств, установ і організацій, у житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать особам, під час припинення кримінального правопорушення та у разі переслідування осіб, які підозрюються у скоєнні злочину, якщо зволікання може створити реальну загрозу життю чи здоров’ю осіб.

– використовувати із службовою метою засоби зв’язку та транспортні засоби, що належать особам (за їх згодою), підприємствам, установам та організаціям, крім транспортних засобів іноземних консульських установ чи представництв міжнародних організацій, для запобігання вчиненню кримінального правопорушення, переслідування та затримання осіб, що підозрюються у скоєнні злочину, або для доставки до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують медичної допомоги, проїзду до місця злочину.
– застосовувати відповідно до чинного законодавства заходи фізичного впливу (сили), спеціальні засоби і зброю.

Повний текст наказу приведено нижче.

В Одеській області встановили наказ про особливий режим в'їзду та виїзду: деталі

В Одеській області встановили наказ про особливий режим в'їзду та виїзду: деталі

В Одеській області встановили наказ про особливий режим в'їзду та виїзду: деталі

В Одеській області встановили наказ про особливий режим в'їзду та виїзду: деталі

В Одеській області встановили наказ про особливий режим в'їзду та виїзду: деталі

Вгору