В Одеській області в очному форматі з початку вересня планує працювати 641 школа - це 88% від загальної кількості. Очно навчатися будуть 213 тисяч здобувачів освіти.
Про це 27 липня під час брифінгу розповів Олександр Лончак, директор департаменту освіти та науки Одеської ОВА, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Наразі до 1 класу в регіоні зараховано 22 тисячі першокласників.
Укриття
Ключовим питанням залишається проблема створення безпечних умов.
З лютого 2022 року кількість укриттів зросла та становить:
– у закладах вищої та фахової освіти – 139 об’єктів;
– у закладах професійно-технічної освіти – 39 об’єктів;
– у закладах загальної середньої освіти – 351 об’єкт;
– у закладах дошкільної освіти – 266 об’єктів;
У 142 школах потрібно виконати роботи з будівництва та капремонту укриттів. Їх найбільша кількість знаходиться на території Одеського району – 96.
Наразі визначаються з форматом роботи 13 закладів освіти в Одесі, где неможливо зробити укриття. Діти будуть навчатися в школах, які знаходяться поруч. В області таких шкіл – 11.
17 тисяч здобувачів освіти потребують підвозу до шкіл. В області 400 шкільних автобусів. Оскільки школи працюють у кілька змін, то потрібно 125 автобусів.
Департамент закупив 28 автобусів. До 1 вересня їх передадуть громадам.
Майже 50% закладів дошкільної освіти не мають укриттів. Немає місця, де їх облаштувати, то в таких випадках департамент рекомендує робити мобільні укриття.
Ремонт укриттів
Для ремонту укриттів регіон отримав субвенцію від держави у сумі 101 млн грн. Затверджений перелік закладів, де ведуться роботи. Їх мають завершити до 1 жовтня 2023 року.
ЮНІСЕФ фінансує ремонт укриттів у п’яти закладах освіти на 25 млн грн.
Впродовж нового навчального року будівельні роботи плануються на 185 об’єктах освіти на 647 млн грн: будівництво укриттів у 13 школах, капремонт у 111-ти школах, реконструкція у 3-х закладах, поточний ремонт – у 58-ми.
Найбільша відповідальність за безпеку дітей покладається на голів громад. Вони мають провести опитування серед батьків та визначитися з формою навчання, відзначив Олександр Лончак.
Загалом до початку нового навчального року в області готується 1 765 закладів освіти.
В минулому навчальному році освітній процес забезпечували 855 закладів дошкільної освіти: 239 працювали очно, змішано – 239, дистанційно – 377.
Із 725 закладів загальної середньої освіти очно працювали 242 школи, змішано – 315, дистанційно – 169.
Впродовж минулого навчального року були долучені до навчання понад 6,5 тисяч переселенців. Але насправді їх набагато більше. Наразі дітей планують залучити до освітнього процесу в очній формі.