В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)

Источник:  traffic.od.ua  /  08:08, 26 Мая 2022

Незважаючи на воєнні дії та обстріли міста, в Одесі завершують дуже важливий для транспортної інфраструктури проект - реконструкцію трамвайних колій на перехресті вулиць Пантелеймонівської та Преображенської. Там вже почалися випробувальні рейси трамваїв

Капітальний ремонт або реконструкція всього перехрестя вулиць Преображенської та Пантелеймонівської в Одесі розпочався ще у перші дні лютого 2022 року.

Але деякий час, майже весь березень, роботи були заморожені через початок війни. Процес відновився лише на початку квітня. Як все виглядає зараз - дивіться у нашому відеосюжеті, який показує весь хід ремонту з початку лютого і аж до 25 травня - до моменту перших випробувальних рейсів трамваю.

Перед цим, протягом лютого, на перехресті демонтували старі трамвайні колії, потім повністю замінили всі підземні інженерні мережі, в тому числі каналізаційні колектори ще XIX століття.

Нові трамвайні колії з "глухим" перетином двох ліній трамваю змонтовані на суцільній монолітній залізобетонній основі. Так само, як на перехресті Преображенської та Новощіпного Ряду. Сам бетон заливали протягом квітня. Рейки проклали до 1 травня. А до 12 травня вже був перший шар асфальтового покриття.

Також тут на Преображенській відокремили трамвайну колію від проїжджої частини. Сподіваюся, що так само зроблять у найближчому майбутньому і на інших ділянках вулиці Преображенської, а також Софіївської.

З 25 травня розпочалися випробувальні рейси трамваїв, які виконує службовий вагон. Сьогодні він обкатує полотно по вулиці Пантелеймонівський, а також до парку Шевченка по маршруту №28. З 26 травня будуть обкатувати нову колію вздовж вулиці Преображенської, а також по маршруту №5 до Аркадії.

Тобто, випробують не лише нові колії на даному перехресті на та останньму кварталі Преображенської, а й старі колії по Пантелеймонівській, Леонтовича, Французьму бульвару і далі до Аркадії, по яким не було руху вже більше трьох місяців.

Всі роботи проводить компанія "Ростдорстрой" за більш ніж 90 мільйонів гривень з бюджету міста Одеси – у рамках загального проекту реконструкції останнього кварталу вулиці Преображенської та її перетинів із Новощепним Рядом та Пантелеймонівською. Перший етап цього проекту завершили у січні 2022 року.

Спочатку терміни цієї реконструкції були визначені до 20 березня офіційно, але через військовий стан на деякий час роботи були призупинені. Тепер слід чекати, що у перші дні червня буде повністю відновлений рух трамваїв по тим лініям, де це було неможливо через ремонт перехрестя - до парку Шевченка, до Аркадії та на Великий Фонтан.

Також слід чекати, що у центральній частині Одеси вже повністю завершена вся інфраструктура для запуску маршруту "Північ - Південь", який з'єднає всю Одесу - спочатку просто як магістральний маршрут трамваю, а згодом і як швидкісний.

  • В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)
  • В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)
  • В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)В Одесі вже відновлюють рух трамваїв біля "Привозу" (ВІДЕО, ФОТО)
Наверх