В Одесі протестували низькопідлоговий багатосекційний трамвай до житлового масиву Котовського

Джерело:  dumskaya.net  /  08:48, 10 Липня 2024

9Жителів Пересипського району перевозитиме трамвай-гігант: в Одесі відкрили новий маршрут (фото, відео)

Трисекційний трамвай К1Т306 компанії «Татра-Юг» курсуватиме між вулицями Чорноморського козацтва і Паустовського на маршруті №1К.

Обкатка маршруту відбулася 9 липня за участю мера Одеси Геннадія Труханова, передає наш кореспондент.

Як пояснили в мерії, необхідність у ньому виникла через обмеження в подачі електрики, що призвело до збільшення інтервалів у роботі трамвайного маршруту №7, який зв'язує Пересипський район із центральною частиною міста. Крім того, через деформацію рейкового полотна на узвозі Маринеско КП «Одесміськелектротранс» не може використовувати трисекційні вагони К1Т306 і «Одіссей МАХ» на маршруті «Північ-Південь». Тому й було знайдено проміжне рішення — замість того, щоб тримати одну з новеньких «Татр» у депо, її спрямували для полегшення становища пасажирів Пересипського району — тепер вони можуть дістатися вулиці Чорноморського козацтва й пересісти там на ту саму «сімку», трамвайний маршрут №12, а також на тролейбусний маршрут №10.

«Через обмеженість енергоресурсів ми поки що не можемо використовувати багатосекційні вагони на маршруті постійно. Для комфорту пасажирів будемо запускати їх у пікові години. В інші години працюватимуть односекційні вагони», — зазначив Труханов.

Довжина маршруту №1К становить 27 кілометрів. Перший рейс від вулиці Чорноморського козацтва стартуватиме о 5:10, останній — о 20:18.

Трисекційний трамвай К1Т306 може перевозити до 268 пасажирів. Це місткий комфортний вагон, пристосований для перевезення людей з інвалідністю та мам із візочками. Водії КП ОГЕТ пройшли тренінги щодо поводження з людьми, які потребують допомоги під час посадки. Для зручності здійснення посадки вздовж усього маршруту оновлено зупинкові комплекси, сім з яких оснащені піднятими платформами.

До кінця липня в Одесу мають прибути ще шість трисекційних вагонів, придбаних у рамках кредитного договору з Європейським інвестиційним банком.


Вгору